Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Barátom tartózkodási helyeként...

Barátom tartózkodási helyeként lakásom címe szerepel mai napig is. Egy hónapja elhagyta az országot, nem is akar visszajönni, de nem jelentkezett ki a lakcímemről. Jönnek hivatalos ajánlott levelek a nevére, kijelenthetem őt a lakcímemről?

Figyelt kérdés
Ajánlott levelek a Rendőrkapitányságtól, APEH-től, Munkaügyi Központtól.
2009. nov. 25. 10:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Illetve már az exbarátom, hiszen nem is akar visszajönni Magyarországra.
2009. nov. 25. 10:02
 2/11 A kérdező kommentje:
Annyit tudok, hogy közúti balesete miatt írhatnak a Rendőrségtől, a többiről fogalmam nincs. Mi van akkor, ha fontos közlendők vannak a levelekben? Bár nem az én ügyem egyik sem, nem veszem át egyik levelet sem.
2009. nov. 25. 10:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Jelentsd ki.
2009. nov. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kijelenthetem őt az ő távollétében?
2009. nov. 25. 10:47
 5/11 anonim ***** válasza:
A kijelentéssel kapcsolatosan nem tudok nyilatkozni, viszont az ajánlott leveleit NE vedd át! Akármilyen gáz lehet belőle, úgyhogy inkább ne.
2009. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, kijelentheted.
2009. nov. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Persze. Nyugodtan kijelentheted. Ilyen esetekben soha semmit nem szabad átvenni, mert ha vmi probléma van az illetővel, akkor a hatóság ezúton bizonyítja majd, h van vmilyen közöd hozzá és állandóan a nyakadra járnak. Egyébként a postás oda sem adhatja, ha nincsen meghatalmazás vagy nem vagy közeli hozzátartozó. Am a kijelentés pénzbe kerül. Legalábbis tavaly még fizetni kellett érte. Mi az elöző lakót jelentettük ki, mert kiderült, h nem tette meg és közben meg körözték 12 milliós adócsalásért.:P
2009. nov. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :-)

Utolsó válaszadónak: huuuhhh, az tényleg durva lehetett, körözött személy. Egyébként az exbarátomnak vannak ki nem fizetett tartozásai (büntetések). Ezért aggasztanak az ajánlott hivatalos levelek, hogy az én lakcímemre jönnek, de az exbarátom nevére.

Igen, az nekem is tuti, hogy NEM veszem át a leveleit, elvégre meghatalmazásom sincs....

2009. nov. 25. 11:58
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem számítok szerintem közeli hozzátartozójának, mert nem voltunk bejegyzett élettársak, pláne házastársak sem. HIVATALOSAN NEM VAGYOK neki senkije.

Most jut eszembe: amikor még Magyarországon volt, a postás hozott nekem egy ajánlott csomagot, de nem adta oda az exbarátomnak, aki otthon volt, nekem kellett bemennem a csomagomért a postára.

2009. nov. 25. 12:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Ki tudod jelenteni, menj be a körzetközponti okmányirodába vagy jegyzőhöz, ahol ezt el tudod intézni.


A másik dolog: A leveleivel kapcsolatosan az egy dolog, hogy NE VEDD ÁT, a másik dolog viszont, hogy JELEZD A POSTÁN, a címzett ISMERETLEN HELYRE költözött. Mert nem mindegy, hogy "nem kereste" vagy "ismeretlen helyre költözött" jelzéssel megy vissza a hivatalos irat!

2009. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!