Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem büntetik szigorúbban...

Miért nem büntetik szigorúbban a petárdázást?

Figyelt kérdés

Még csak december 26-a van, de már sorban durrognak a pedárdák. Ez az átlag magyar szellemi színvonalát tükrözi, mindenki sír, hogy ilyen rosszul él meghogy semmire sincs pénz, közben a csempészett petárdára telik nekik, aminek igazából semmi értelme, mivel csak durran egyet és kész. Viszont rendkívül balesetveszélyes: ha annak a kezében robban fel, aki meggyújtja, azt nem sajnálom (csak a mentőst és az ügyeletes orvost, aki ellátja ilyenkor), viszont tömbházakból is dobálják egyenesen a járdára a járókelők közé, ami szerintem akár emberölés kísérletének is minősülhet.


Ha rajtam múlna, én börtönnel büntetném a petárdahasználatot és a többi pirotechnikai eszköz használatát is betiltanám. Lehet mondani, hogy "bezzeg Ausztriában legális", csakhogy a magyarok értelmi színvonala az osztrákokéhoz képest a bányászbéka feneke alatt van (tisztelet a kevés kivételnek).



2013. dec. 26. 17:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
74%
Még a 90-es évek elején én is dobáltam el néhányat, de miután az egyik haverom kezében robbant fel, egy életre befejeztem. Szóval nem vagyok szent, de mára felfogtam, hogy a pirotechnikához nem elég a "de király" hozzáállás. Ez nem pénzkérdés amúgy, mert általában a gyerekek csinálják csak, gondolom van egy-két gazdagabb, amelyik mindig megveszi. Ausztriában lehet, hogy legális, de ott még nagyobb a büntetés, ha megsérül valaki emiatt és hát az értelmi színvonal is más...
2013. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
80%
Most látom, hogy elírtam... a havernál volt a petárda ami a saját kezében robbant, nem én dobtam rá. Szerencsére neki nem okozott maradandó sérülést.
2013. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%

"Még csak december 26-a van, de már sorban durrognak a pedárdák. Ez az átlag magyar szellemi színvonalát tükrözi"


Ez a kijelentés meg egyénileg a tiédet. :)

2013. dec. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
62%

"csakhogy a magyarok értelmi színvonala az osztrákokéhoz képest a bányászbéka feneke alatt van (tisztelet a kevés kivételnek)."


Látom van önkritikád. :)

2013. dec. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
55%

azzal értek ebben egyet hogy a sok suttyó pl pesten az emeletesházakból kidobálja..na ez tényleg para és énis félnék tőle. azt viszont tökre szeretbémem ha olyan lehetne petárdázni ami biztonságos..

kár hoyg önmagában véve kivitelezhetetlen.

A maygarok értelmi színvonala pedig semmivel sincs lejjebb az osztrákokénál..sőtt..

2013. dec. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
85%
Nincs senkinek az értelmi színvonala senkiénél lejjebb. Én például egy kóbor petárdát sem hallottam eddig.
2013. dec. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
63%

Ezaz tiltsunk be mindent!

Tiltsuk be az autókat, mert a sok hülye száguldozik és (halálos) halesetet okoz! Tiltsuk be a késeket, mert egy csomó embert megkéselnek az utcán!



NEM, nem a tiltás a megoldás és már így is túl szigorúak a szabályok.

Nem vettétek még észre, hogy mindig az a "menő" a hülyék körében ami tilos? Minél jobban tiltanak valamit, annál rosszabb.


Plusz vannak bizony akik képesek normálisan használni a pirotechnikai termékeket. Egy ilyen tiltás CSAK őket érintené igazán, mert aki lesz*rja a törvényeket, az amúgy is beszerzi az illegális cuccot.


(Amúgy mellesleg egy petárdát simán robbanthatsz a kezedben is, komoly sérüléseket max akkor tud okozni, ha a közepét a kezedben szorítod. Így csak a nagyon idióták használják. Magának a petárdának a végén több centi csak a tömítés, ha ott fogod és úgy gyújtod és tegyük fel hibás a termék, akkor sem okoz neked sérülést.

Az emeletről ledobálásnál szintén a halláskárosodás és a kisebb égési sérülések azok amik előfordulhatnak, ez azért még baromi messze van az emberölési kísérlettől...)

2013. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

"Minél jobban tiltanak valamit, annál rosszabb."


Azért megnézném akkor a petárdahasználatot, ha a hírekben azt közölnék, hogy valaki tiltott petárdahasználatért 2 év letöltenő börtönt kapott.

2013. dec. 26. 18:46
 9/31 anonim ***** válasza:
69%
Senkit nem érdekelne, hidd el.
2013. dec. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
82%
De amúgy vicces lenne, hogy egy petárda eldobásáért nagyobb büntetés járna, mint mondjuk egy emberölésért...
2013. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!