Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Ket. által szabályozott...

A Ket. által szabályozott eljárásokban az ügyfélnek joga van hangfelvételt készíteni a hivatalos megbeszélésről?

Figyelt kérdés

Ha valaki jogász, akkor jogszabályhelyet is megköszönnék, mert én nem találom ezt a részt a Ket-ben, viszont nagyon kéne, mert már az agyamra megy egy bizonyos kedves hatóság, aki persze mást mond akkor is ha van ott tanú, mást ha egyedül vagyok, és szintén tök mást, ha írásba ad valamit (ugyan arról persze), azaz 3 féle "hivatalos állásfoglalás" van, attól függően, hogy éppen mit mennyire tudnak letagadni.


Úgyhogy nagyon szeretném rögzíteni a köztünk lezajló beszédet, és ezért szeretném tudni biztosra, hogy ügyfélként (panaszosként) márpedig ragaszkodhatok-e ehhez vagy nem lehet és megtilthatják?


Köszönöm előre is!


(természetesen csakis hivatalos felhasználás céljából rögzítem és teszem el magamnak, azaz nem arról van szó, hogy utána elkezdem terjeszteni a neten ... csak leírom, hátha ez is szempont a jogi megítélésben)



2014. jan. 3. 10:01
 1/2 Agent Cooper ***** válasza:

Általában hangfelvételt abban az esetben lehet készíteni jogszerűen, ha minden érintett ehhez hozzájárult. (2011. évi CXII. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról alapján)

Viszont a jogosulatlanul rögzített hangfelvétel, anélkül, hogy az személyhez fűződő jogot sértene, perbeli bizonyítékként felhasználható, különösen, ha ezzel a bizonyítási eszközzel állapítható meg a való tényállás és biztosítható az igazság kiderítése és érvényesítése. (BDT2009. 2126)

2014. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

KÖSZ SZÉPEN, ha jól értem, akkor azért a felvételt továbbra is titokban kell elkészíteni, azaz nem ragaszkodhatok hozzá pl egy FogyVéd-es vagy ÁNTSZ-es vagy OEP-es személyes megbeszélésen, de aztán az más kérdés, hogy utána bizonyítékként mégis felhasználható, ha egyértelműen az én igazamat bizonyítja, pontosabban az igazságot.


Megkérdezhetem, hogy

1, azt a BD-t hol találom pontosan?

2, ez a BD mennyire kötelezően alkalmazandó minden bíróság száméra?


(azért kérdezem, mert volt olyan ügyem, ahol a bíró kapásból kizárta a titkos hangfelvételt, mondván, az is nyilvánosságra hozásnak számít, holott az 100% biztonsággal bizonyítja a per tárgyát képező kérdést ... tehát így akkor nem értem)


Nagyon megköszönném válaszod, mert eddig ahány jogász volt az ügyben, mindegyik mást mondott :(

2014. jan. 13. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!