Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora büntetésre számítsak?...

Mekkora büntetésre számítsak? Elég fontos kérdés.

Figyelt kérdés

Hétvégén olyan 11 óra fele sétáltam haza, zebránál állunk, én az egyik oldalon, a másikon velem szemben egy 14-15 lány. Elindultunk mindketten, majd amikor ő átért a másik oldalra (ahonnan én indultam), felfigyeltem egy hangos kiabálásra. Visszanéztem és láttam hogy valami 45-50-es éveiben járó részeg állat rángatja és szorongatja a lány karját. Visszaszaladtam, és mondtam hogy azonnal engedje el. Nem engedte. Tovább rángatta, valamint mindkettőnket életveszélyesen megfenyegetett. Itt kattant el az agyam, és amikor láttam csóri lány kétségbeesett arcát, egy olyan jobb egyenest kapott tőlem, hogy elterült a csávó. A zokogó kislányt leültettem egy bolt lépcsőjére és próbáltam vigasztalni. Egy pillanattal később a csávó felkelt, és valami téglával vagy kővel kezdett hadonászni, jött felénk. Én felálltam, és megint kapott egyet, de ez akkora volt hogy hallottam ahogy eltörik több csontja. Utána teljesen vége lett a faszinak. Jött még egy férfi, egy közeli bolt biztonsági őre, aki mondta hogy látta az esetet, és jön tanúskodni. Hívtuk a mentőket, rendőrséget és a lány szüleit. A szülők biztosítottak róla, hogyha engem is elítélnek, a legkevesebb hogy szereznek nekem egy jó ügyvédet. Bőven 8 napon túl gyógyuló sérüléseket okoztam. Mekkora büntetésre számíthatok?

P.S: Bele se merek gondolni, hogy mi van, ha felszállok arra a villamosra a séta helyett. Valószínűleg meg akarta erőszakolni a lányt a férfi. Hatalmas szerencséje, hogy nem volt nálam semmilyen "tiltott eszköz" (gondolok itt viperára, tonfára), különben nem ébredt volna fel. És abban is hatalmas szerencséje/szerencsém volt, hogy "józan hétvégét" tartottam, mert megfogadtam a barátnőmnek. Különben ha van bennem, biztos kapott volna még.

Köszönöm a válaszokat.


2014. jan. 22. 19:27
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Ha tanúk is vannak (lány+biztonsági őr) akkor nagy bajod nem lehet. Jogos önvédelem volt, bár az nem szól melletted, hogy te alkalmaztál először fizikai erőszakot. Te ütöttél először.

Ha jól értem amit mondasz a fazon molesztálta a csajt, de fizikálisan nem bántalmazta (pofozta meg, szaggatta a haját stb.)

Szerintem az ipse csak magának köszönheti, ha eltört pár csontja, de nem én hozok ítéletet.

Ha nem vagy priuszos szerintem nem lesz gond.

2014. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 tetro ***** válasza:
87%

"Én felálltam, és megint kapott egyet, de ez akkora volt hogy hallottam ahogy eltörik több csontja. "

Te is sokszor láttad a Rambot gyerekkorodban? :D

2014. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Nem fogsz semmit kapni, nyugi. Jogos önvédelem volt.
2014. jan. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Köszi, nincs priuszom. Kétszer láttam a Rambot, de ne tudjátok meg mennyire be voltam kattanva, főleg hogy a kishúgom is lassan hasonló korba lép, belegondolni se merek hogy mi lett volna ha villamossal megyek haza. Tényleg hallani lehetett ahogy törik a csontja. Amikor láttam hogy lehúzott sliccel, kieresztette övvel és kigombolt gatyában van, tudtam mire készült, ezért is kapott ekkorát, meg hogy elkezdett egy téglával hadonászni. És utána sem rám "ment", hanem ugyanúgy a kislányra. Fizikai erőszaknak nem minősül az ha úgy rángatta szerencsétlen lányt, mint a rongybabát? És teljesen lila lett a karja, ott ahol megszorították.
2014. jan. 22. 20:27
 5/29 anonim ***** válasza:

Jogos önvédelem, ez mégis mi? Ne találjatok már ki baromságokat...

Mivel jogos védelmi(!!) helyzetben voltál, és tőled elvárható dolgot megtetted (elsőként szóltál, rendőr, mentő), így nem vagy büntethető.

2014. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszönöm a válaszod. Kifejtenéd részletesebben?

Mit jelent a jogos védelmi helyzet? Meg még ezt nem teljesen értem: "és tőled elvárható dolgot megtetted (elsőként szóltál (kinek?), rendőr, mentő), így nem vagy büntethető."

2014. jan. 22. 20:56
 7/29 A kérdező kommentje:
Valamint úgy tudom hogy a jogos védelem csak akkor érvényesül, ha az arányosság elve áll fenn. Az én szememben túl keveset kapott, de a törvény szerint -úgy gondolom- jócskán túlmentem az arányosságon.
2014. jan. 22. 21:00
 8/29 anonim ***** válasza:
ez a történet szerintem nem igaz vagy durván kiszínezett....több csont törik mint ahányszor ütsz, este 11 van de azt is látod mennyire van lehúzva a slicce...a biztonsági őr meg csak végignézi az esetet(no ez speciel hihető)
2014. jan. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

"Jogos önvédelem, ez mégis mi? Ne találjatok már ki baromságokat... "


Ha téglával támadnak rám, nehogy már ne jogos önvédelem legyen valakit pofán vágni ököllel.

2014. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy egyszer ütöttem? Az állkapcsa, az orra, és a bordája tört el, meg enyhe agyrázkódás, és amikor elterült lett egy pukli a fején. De egy ütéssel nem csak egy csontot tudsz eltalálni (persze ez függ sokmindentől). Bár ez szerintem édeskevés neki, még most is ütném legszívesebben. Közvilágítást rég feltalálták, a lámpa kb. 5 méterre volt, és azt nem túl nehéz kiszúrni, amikor a fél alsóneműje kint van, mert a sliccnél lóg a nadrág. Nem mondom hogy nézd meg, de ha esetleg átöltözöl, gombold ki a farmerod, húzd le a sliccet. Ugye hogy nem olyan nehéz kiszúrni, hogy kint van a tököd?:D Az őr pedig hivatalosan akkor se hagyhatja el a helyét, ha ég a bolt, különben még abból a kevés pénzből is levonnak.. Voltam biztiőr, és ezt a fejünkbe vésték. Ő pedig valószínűleg nem a lány kiáltására lett figyelmes, hanem amikor én kiabáltam rá a csávóra hogy takarodjon. Utána kapta az első adagját, majd lábraállt és jött felénk egy téglával, vagy kővel. Utána meg ő kezdett el ordibálni, ez után nem sokkal jelent meg a biztonsági őr, de ilyenkor már újra a földön volt a tag. De tényleg a szemtanúja volt, mert részletesen leírta a történeteket. Én sokra nem is emlékeztem, amikor a hivatalos szerv kikérdezett.
2014. jan. 22. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!