Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora büntetésre számítsak?...

Mekkora büntetésre számítsak? Elég fontos kérdés.

Figyelt kérdés

Hétvégén olyan 11 óra fele sétáltam haza, zebránál állunk, én az egyik oldalon, a másikon velem szemben egy 14-15 lány. Elindultunk mindketten, majd amikor ő átért a másik oldalra (ahonnan én indultam), felfigyeltem egy hangos kiabálásra. Visszanéztem és láttam hogy valami 45-50-es éveiben járó részeg állat rángatja és szorongatja a lány karját. Visszaszaladtam, és mondtam hogy azonnal engedje el. Nem engedte. Tovább rángatta, valamint mindkettőnket életveszélyesen megfenyegetett. Itt kattant el az agyam, és amikor láttam csóri lány kétségbeesett arcát, egy olyan jobb egyenest kapott tőlem, hogy elterült a csávó. A zokogó kislányt leültettem egy bolt lépcsőjére és próbáltam vigasztalni. Egy pillanattal később a csávó felkelt, és valami téglával vagy kővel kezdett hadonászni, jött felénk. Én felálltam, és megint kapott egyet, de ez akkora volt hogy hallottam ahogy eltörik több csontja. Utána teljesen vége lett a faszinak. Jött még egy férfi, egy közeli bolt biztonsági őre, aki mondta hogy látta az esetet, és jön tanúskodni. Hívtuk a mentőket, rendőrséget és a lány szüleit. A szülők biztosítottak róla, hogyha engem is elítélnek, a legkevesebb hogy szereznek nekem egy jó ügyvédet. Bőven 8 napon túl gyógyuló sérüléseket okoztam. Mekkora büntetésre számíthatok?

P.S: Bele se merek gondolni, hogy mi van, ha felszállok arra a villamosra a séta helyett. Valószínűleg meg akarta erőszakolni a lányt a férfi. Hatalmas szerencséje, hogy nem volt nálam semmilyen "tiltott eszköz" (gondolok itt viperára, tonfára), különben nem ébredt volna fel. És abban is hatalmas szerencséje/szerencsém volt, hogy "józan hétvégét" tartottam, mert megfogadtam a barátnőmnek. Különben ha van bennem, biztos kapott volna még.

Köszönöm a válaszokat.


2014. jan. 22. 19:27
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
Most kővel vagy téglával hadonászott az öreg? :D
2014. jan. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Nem is tudom hogy írjam, betontörmelék, sitt.. Tégla és kő, betonba kötve. Elég éles. Értelmesebben nem tudom leírni, házat bontottak a közelben, és 2 konténer meg volt pakolva sittel. Gondolom onnan származik.


Tetro: Értem mit írsz, de félreértésben vagyunk. Valamint nem mindent kell szó szerint venni. Pl.: vagy netán beleépíted a betonba; Igen, ha a lányodat valaki rángatni kezdi az utcán, akkor öld meg a csávót.


Nem ócska demagógia, tényleg képzeld magad az apa helyére egy kicsit is. Mit élhet át??

"Mi köze ehhez az egészhez, hogy a hugod milyen korban van?" Mert ő is 15, és elég tetszetős leányzó. Tökéletes préda, mert már sötétben jár haza az edzései miatt, kihalt környékeken. Valamint apja helyett is apja vagyok, ugyanis nekem nem volt. Ő már mástól van, de az a csávó lelépett. Pontosabban volt apám, de olyan emlékem nincs róla, ami nem ahhoz kapcsolódik hogy éppen agyonver. Napi szintű volt, az változó hogy nadrágszíjjal, bottal, partvissal, vagy ököllel, satöbbivel kaptam.. Aztán elmenekültem otthonról, és megfogadtam hogy a gyermekere soha még csak kezet sem fogok emelni. Valamint hogy mindegy kit bántanak, az mellett én kiállok, és segítek neki. Éppen ezért kapott a csávó is. Valahogy bevillantak a régi emlékek. Ezért is kavart fel az egész sztori. Na de ne személyeskedjünk, ez a saját problémám.


"Szóval neked az is opció, hogy kerekes székbe küld a csávót... Ilyeneket majd a bíróságon ne mondj." Megint félreértesz, nem opció!! De egy egyszerű ütéssel, vagy egy rúgással, ami rossz helyre megy, kerekesszékbe lehet küldeni egy embert. Mialatt boxoltam, megtanították hogy hova kell ütni-rúgni, és az mire, hogy, meddig hat. Arra figyeltem hogy olyan helyre ne kapjon, ahol súlyos sérüléseket okozhatok neki, nem arra hogy hogyan küldhetném az intenzívre, vagy hogy nyomoríthatnám meg.


P.S: Egy percig sem bánom azt, amit tettem. Lehet hogy kisebbet is kaphatott volna, de hirtelen történt. Félre ne értsetek, nem rajta toroltam meg az apámat, meg a napi feszkót sem a fején vezettem le. Semmi ilyesmi. Csupán igyekeztem pihenőpályára állítani, amíg a rendőrök meg nem érkeznek, és megvigasztalni a kislányt. Amúgy az összes választ köszönöm.

Mik a kilátásaim?

2014. jan. 23. 17:48
 23/29 tetro ***** válasza:

De nem kell magam az apa helyébe képzelni. Az már eleve nem jó, ha valami csak düh miatt vált ki reakciót.

Persze hogy közbe kell avatkozni, viszont amilyen szófordulatokat használsz (én meg szó szerint értem őket), azok elég agresszív jellemre utalnak. Ha ezt a bíróságon is így adod elő, akkor nem hiszem, hogy előnyödre válik majd.

Ez is... Téged vertek gyerekkorodban, bevillannak a régi emlékek... Érted, ha ilyeneket mondasz, akkor ez nem védelmezés, ez düh.

Egy egyszerű ütéssel? Nincs az az egyszerű ütés, amitől orr, áll és borda törik. Ráadásul azt írtad gyerekként jártál boxolni. Most meg kiderül, hogy konkrétan ki vagy képezve arra, hova lehet ütni. Ennek ellenére több törést is okoztál, pedig e nélkül is ártalmatlanná lehet tenni egy embert.

Ha nem rajta toroltad meg apádat, akkor miért írod, hogy azok az emlékek ugrottak be? Minden baszogatás nélkül, ha nem ez a gyerekkori frusztráció jött elő, akkor minek hoztad fel egyáltalán. Itt senki sem mondta ugyanis rajtad kívül ezt.

Mit mondtak amúgy a rendőrök? Pl a tégla megvan-e, amivel nektek ment? Be volt-e rúgva a csávó? Mit mond a szemtanú?

Ez egy csomó dologtól függhet.

2014. jan. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"Arra figyeltem hogy olyan helyre ne kapjon, ahol súlyos sérüléseket okozhatok neki ... Lehet hogy kisebbet is kaphatott volna, de hirtelen történt. ... Nem rajta toroltam meg az apámat, meg a napi feszkót sem a fején vezettem le."


Akkor nagyon profin csináltam. Szerintem ez a lényeg. Ez alapján nem lehet beléd kötni szerintem. (De újra: nem vagyok jogász.)


A rendőröknek ne mondj olyanokat, hogy még jó, hogy nem voltál ittas, mert akkor sokkal többet kapott volna, mert ez ebben a kontextusban félreérthető, és amúgy is rossz fényt vet rád.

2014. jan. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
tetre: abban igazad van, hogy ne a hónapok óta benne lévő feszültséget vezesse le ilyenkor valaki. Ahogy itt nem is történt ilyesmi. De azt se mondjuk, hogy ilyen helyzetben ne legyen valaki dühös. Mert akinek ilyen helyzetben kicsit sem megy fel a vérnyomása, az nagyon súlyos beteg vagy hazudik. Az a normális, elvárt emberi reakció hogy dühös és stresszes lesz!
2014. jan. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Köszi. Ezeket csak így, nektek írtam le, természetesen majd valami higgadtabb, hivatalosabb formámat mutatom be. Tetro:

Az utolsó válaszoló nagyon jól írta le. Akit ez nem bosszant fel, ott bajok vannak. Úgy látom téged kicsit hidegen hagy a sztori.


"Egy egyszerű ütéssel? Nincs az az egyszerű ütés, amitől orr, áll és borda törik." Nem nehéz mutatvány betörni egy orrot. Azt már utólag írtam, hogy a csávó kamuzta hogy eltört az álla, a bordája sem tört, csak repedt. Ehhez se kell pörgőrúgás, hogy eltörd a bordáját.


"Ráadásul azt írtad gyerekként jártál boxolni. Most meg kiderül, hogy konkrétan ki vagy képezve arra, hova lehet ütni. Ennek ellenére több törést is okoztál, pedig e nélkül is ártalmatlanná lehet tenni egy embert."

1, azaz EGY törést okoztam. Mondom, a másik kettő alaptalan. A kiképzés pedig erős kifejezés. Nyilván azóta a felét elfelejtettem, és nagyjából csak az maradt meg, hogy hova NE ÜSSEK.

"Ha nem rajta toroltad meg apádat, akkor miért írod, hogy azok az emlékek ugrottak be? Minden baszogatás nélkül, ha nem ez a gyerekkori frusztráció jött elő, akkor minek hoztad fel egyáltalán." Nagyon örülök neki, hogy nem tudod milyen ez az érzés, és vidám gyerekkorod volt. De tényleg, minden rosszindulat nélkül. Csak ahogy rángatta szerencsétlen lányt, akarva-akaratlanul beugrott a kép, amikor egy eldőlt bicikli, kiöntött kakaó, vagy ilyesmik miatt, egy istenes verés után rángat be apám a spejzba, és rámzárja az ajtót. Ez volt a kedvenc módszere. Aztán vagy elfelejt kiengedni, vagy nem. Szóval vagy berúg, vagy nem, mert ő is alkesz volt, nem kis mértékben. (Na, megint személyeskedek. Na mindegy, csak gondoltam leírom.)

Pont ezért éreztem azt hogy mindenképpen meg kell védenem a kislányt. Nem azt éreztem, hogy nekem most a szar gyerekkorom miatt agyba-főbe kell vernem a tagot, mert odaképzelem apám, és hopp, balhorog. De apámat se tudnám bántani. Meg kell védenem a lányt, ennyi. Ebben semmilyen megtorlás nem volt.


Igen, a kő/tégla/betondarab megvan. És igen, a szonda pozitív értéket mutatott nála. De 1,5-2 ezreléktől senki ne mondja hogy annyira elveszti minden tudatát, hogy meg kell erőszakolnia egy lányt. A szemtanúval elég hosszú vallomást rögzítettek.

2014. jan. 23. 19:27
 27/29 anonim ***** válasza:

freudi elszólásod leginkább ott feltűnő hogy bizonygatod mekkora megmentő voltál ugyanakkor a címben voltaképpen még magad is készülsz rá hogy elmeszelnek...ezt az ellentmondást ezidáig nem lehetett feloldani


amúgy minél többet írsz magadról annál furább vagy:a testvéredet nevezed tetszetősnek? egy normális ember nem tudja eldönteni a vérrokonáról hogy tetszetős e vagy sem....

2014. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Mivel már hatalmas sztorikat hallottam a magyar igazságszolgáltatásról, ezért készülök a legrosszabbra. A húgom pedig azért nevezem tetszetősnek, mert tényleg egy csinos lány. Szerintem ebben semmi nincs.


Nem bizonygatom hogy mekkora megmentő vagyok. Csak ahogy egyre bonyolódunk bele a témába, úgy vagyok kénytelen minél többet írni magamról. Az alaptéma az, hogy legrosszabb esetben milyen büntit kaphatok, ha rámverik a balhét.

2014. jan. 23. 21:30
 29/29 A kérdező kommentje:
De hangsúlyozom hogy nem bántam meg semmit a tettemből, csak hogy ekkorát kapott a faszi. De szerintem megérte. Egy perverz állattal kevesebb járkál az utcákon, és egy lány megúszta. Nem dagad a mellkasom a büszkeségtől, mert lehet hogy erőszak nélkül is meg tudtam volna oldani, de hirtelen kellett cselekedni.
2014. jan. 23. 21:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!