Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tiszta még az erkölcsi bizonyí...

Tiszta még az erkölcsi bizonyítványom? Vagy mikor lesz tiszta? (többi lent)

Figyelt kérdés
Tehát aza helyzet hogy 1 évre próbára vagyok bocsájtva (pártfogói felügyelet) Ami 2014.07.hóban járna le. De sajnos ittas fejjel csináltam egy hülyeséget ami miatt lesz még egy tárgyalásom. (De ez még nem biztos) De a pártfogó azt mondta hogy valószínűleg "Felfüggesztett szabadság vesztés" (2 éve felfüggesztést) fogok kapni. Tehát így már nem lesz tiszta az erkölcsim? Gondolom még a pártfogó felügyelettel tiszta az még nem felfüggesztés,de ha meg kapom a felfüggesztést akkor már nem lesz tiszta? Idén már dolgozni szeretnék de gondolom felfüggesztettel nem vesznek fel olyan helyre,ahova erkölcsit is kérnek. Köszönöm a válaszokat!!

2014. jan. 22. 22:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz már tiszta.
2014. jan. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tehát még most pártfogói felügyelettel tiszta,csak már a felfüggesztéssel nem lesz az?
2014. jan. 22. 22:16
 3/5 Agent Cooper ***** válasza:

Igen, most még tiszta, de ha felfüggesztett szabadságvesztést kap, és már felnőtt (18. életévét betöltötte), akkor büntetett előéletűnek fog minősülni. Ha Ön még fiatalkorú volt, amikor ittas fejjel a hülyeséget csinálta, akkor amennyiben felfüggesztett szabadságvesztés büntetést kap, akkor is kaphat erkölcsi bizonyítványt.


Ha egyszer már próbára bocsátották, akkor illett volna nagyon odafigyelnie arra, hogy mit is csinál. Így most nem csak az ittas fejjel elkövetett hülyeség miatt fog felelni, hanem amiatt a bűncselekmény miatt is, ami miatt próbára bocsátották. Talán most még van visszaút, de egy újabb "hülyeséggel" nagyon könnyen tönkre teheti az életét...

2014. jan. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
2 hónap múlva leszek 18 és természetesen 17 voltam mikor ezeket a hülyeségeket csináltam. Remélem a felfüggesztést megúszom mert akkor teljesen ugrott 2 év az életemből mert nem hiszem hogy eltudnék helyezkedni úgy.
2014. jan. 23. 12:11
 5/5 Agent Cooper ***** válasza:
Ha a cselekmény elkövetésekor még nem volt 18 éves, akkor abban az esetben is "tiszta marad" az erkölcsije, ha felfüggesztett szabadságvesztés büntetést kap. A fiatalkorúakra kedvezőbb szabályok vonatkoznak.
2014. jan. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!