Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki folyton zaklat...

Ha valaki folyton zaklat (becsenget hozzám, a nap több pontján, többek között este is), mit lehet tenni ellenne?

Figyelt kérdés
Mit mond ki a törvény? Fizikailag bántalmazhatom-e, vagy ilyesmi?
2014. jan. 27. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, hogy ki az, és miért csenget.

Ha anyád, hogy jól vagy-e, vagy az alsó szomszéd, hogy halkítsd már le a metált, akkor sokat nem tehetsz.

Ha idegen, akkor megint más a helyzet.


Szóval ennél többet kéne tudni erről, mert jogilag ez már eleve egy igen kényes terület, amit nehéz tárgyilagosan vizsgálni.

2014. jan. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem, feltehetően, huligánok, mivel körbekérdeztem és senki nem tud erről semmit, én is csak elszaladni láttam, néhány feltehetően kiskorút.

Tehát ha elkapom rajtakapom őket, akkor mit tehetek ellenük?

2014. jan. 27. 13:48
 3/4 anonim ***** válasza:
csinálj egy csukló bilincset a gombhoz, ahogy megnyomja csatt a bilincs a csuklóján, ha ismerős kinyitod a bilincset ha takony szórakozó püff egy nagy taslit neki. meglátod nem próbálkoznak mégegyszer. :)
2014. jan. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Meg nem verheted egy gombnyomásrét.


Annyit tehetsz, hogy szólsz a rendőröknek és zaklatásért feljelentést teszel. Ha elkapod visszatartod és ennyi, de nem verheted meg ütheted meg.

2014. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!