Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Abnormális ez vagy én vagyok...

Abnormális ez vagy én vagyok a hülye?

Figyelt kérdés

Kaptam az idézést a másodfokú büntető-tárgyalásomra, ami úgy kezdődik, hogy közli az időpontot helyet és hogy NEM KÖTELEZŐ a megjelenésem. Vastagon van szedve ez a rész. Majd kezdődik egy új bekezdés, aminek a címe:


FIGYELMEZTETÉS.


Ebben azt írja, hogy mit fognak csinálni velem, ha nem megyek el a tárgyalásra. Röpködnek benne a napidíjak elővezetés és a fél milliós fenyegetés.


Ezek nem tudnak olyan levelet írni, ami egyértelmű a rendes embereknek? Hát mi vagyunk többen, akik kapják ezeket a leveleket és nem akik írják. Miért nem tanulnak meg a mi nyelvünkön kommunikálni?



#jogásznyelv
2014. jan. 30. 11:25
 1/5 ConnectCare ***** válasza:

A Büntető eljárásról szóló tv. (1998. évi XIX tv.) 365. §-a szerint másodfokú eljárásban a tárgyalás a vádlott távollétében is megtartható, ha a vádlott előzetesen bejelenti, hogy azon nem kíván részt venni.


Ha nem jelenti be, de nem megy el, akkor nem tudom mi van.


De ha az én ügyem lenne, én ott akarnék lenni. Csak fontos dologról van szó.

2014. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha figyelmesen elolvasnád azt a sok figyelmeztetést úgy kezdődik, ha nem mented ki magad előre akkor van ez. Szólsz, hogy nem mész el és ennyi.
2014. jan. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tényleg?


Csakhogy megértsem. Mondjuk, csak a példa kedvéért, példaképen, - írnék egy leveleket, hogy nincs kedvem elmenni, akkor nem csinálnának velem semmit, ha viszont nem írok és nem megyek, akkor lépbe életbe a kinyírási szankció. Ha így van, akkor ezek nem normálisak.

2014. jan. 31. 06:24
 4/5 ConnectCare ***** válasza:

Ez azért van így, mert ugye igencsak komoly döntés születik a vádlottra nézve, amit nem lenne korrekt úgy meghozni, hogy a vádlott akarata ellenére nincs ott. Így hiába lesz ott mindenki a megadott időpontban, bíró, ügyész, tanúk, stb., ha a vádlott nem jelenik meg, akkor megette a fene az egészet, nem lehet döntést hozni. Ennek érdekében, hogy ne menjen el egy rakat ember a semmiért van a figyelmeztetésben szereplő rész.


Azonban ha a vádlott maga dönt úgy, hogy őt nem érdekli milyen döntést hoznak, nem akar elmenni, akkor a bíróság nyugodtan hozhat döntést.

2014. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ok, de mindezt le lehetne írni úgy is, hogy meg lehessen érteni könnyedén, ne legyen ellentmondásos és félreérthető.


Pl:

A tárgyaláson, ha nem szándékozik jelen lenni, arról értesítsen bennünket. Ha értesít bennünket, hogy nem lesz ott, szankció nem fogja érni emiatt.

2014. jan. 31. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!