Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Apám idegbete, orvoshoz nem...

Apám idegbete, orvoshoz nem megy, mert azt mondja nem hülye. Mit lehet csinálni vele? Éjszaka rájön, és akkor ordítozik, tör-zúz, van hogy nekünk is jön.

Figyelt kérdés
Ma beletérdelt a combomba, meg ledobott, de a lábammal eltartottam, meg felkaptam egy védekező eszközt, és elment. Már mondtuk neki, hogy menjen orvoshoz, de akkor is csak elkezd ordítozni. A rendőrség meg nem sok mindent tudna tenni. Esetleg a mentők elvinnék, mint ön és közveszélyes?
2013. júl. 1. 14:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

tesz a rendörség. ök a megoldás. vagy csináltok neki mindne este nyugtató teát.


amugy fogyaszt alkoholt?

2013. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
gyámügy, neki kell szólni, az hatóságilag eljár
2013. júl. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem tudnak a rendőrök, mert mit tegyenek? Max távoltartást vagy mit adnak ki, ők 3 napra, meg a bíróság tudja után meghosszabbítani. Le úgyse csukják, utána meg ki tudja mit csinálna, ha hazaengednék. Kinyírna minket. De azért mondom, hogy kényszergyógykezelésre lenne szüksége. Ezt meg gondolom a mentők teszik meg. Vagy itt is a rendőrség? amúgy ha normális, nem jön rá semmi jófej, de ilyenkor...
2013. júl. 1. 14:47
 4/11 anonim ***** válasza:
a rendörség rendeli el minden esetben a kényszer gyogykezelést. egy orvosnak erre nincs joga. csak javslatot tehet rá
2013. júl. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De a rendőrség mi alapján? (nem akarok rendőrt, mert az nekem is ciki lenne, meg apámnak is vannak rendőr haverok) Gyógyszer kell neki, régen szedte, évekig emberként viselkedett, csak aztán kitalálta hogy nem szedi, azóta hülye...
2013. júl. 1. 14:59
 6/11 A kérdező kommentje:
amúgy nem iszik, néha néha ha társaság van, de ha be van rugv akkor is normális
2013. júl. 1. 15:00
 7/11 anonim ***** válasza:
mert kényszeriteni (KÉNYSZERgyogykezelés) csak neki van joga
2013. júl. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én már hallottam olyat, hogy hasonló esetben mentőt hívtak, hogy "rosszul van, rohama van" az illetőnek. A mentőnek kötelező kijönni, megvizsgálni, lehet, hogy be is viszik, egy próbát megér.
2013. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Testi sértés miatt fel kell jelenteni, majd kérni kényszergyógykezelés elrendelését! Hogy az állapota indokolja-e azt a bíróság feladata eldönteni.
2013. júl. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Hívd ki a rendőrséget. Vagy jelentsd fel testisértésért!
2013. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!