Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha úgy élem az életem, hogy a...

Ha úgy élem az életem, hogy a zsebemben állandóan van egy diktafon, ami rögzít, és ezt nem árulom el senkinek, azzal sértek valami törvényt/szabályt?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 22:47
 1/3 anonim ***** válasza:

semmit!

Én is csináltam ilyet de pocsék volt a fevétel!ű

Nemv agyunk ügynökök!

Ráadásul mit kezdesz vele?

2014. márc. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
7%
Nem tiltja, de ilyet csak a bolond ember csinál.
2014. márc. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Van értelme, mert időről időre beszélnem kell olyan emberekkel, akik nálam sokkal magasabb társadalmi pozícióban vannak. Ha egy ilyen valaki vissza akar élni a helyzetével, akkor nekem úgyse hinne senki, hiszen senki vagyok. Bezzeg a hangfelvétel már bizonyító erejű lehet.


Ne gondoljunk politikai összeesküvésre, az csak az oldal hibája, hogy a jog a politikába került. Gondoljunk olyanra, mint pl. a tanár-hallgató viszony. A tanárnak teljhatalma van, ítélete ellen jogorvoslatnak helye nincs. Egy vitás kérdésben a hallgatónak esélye se lenne soha, hacsak bizonyítéka nincs. Bezzeg ha ment volna a zsebében a hangrögzítő, amikor a tanár jelezte neki, hogy meg fogja buktatni, csak mert utálja...


Találgatózásba ne essünk, ez csak példa, nem valós eset.

2014. márc. 8. 17:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!