Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Dohányzás munkahelyen. Munkatá...

Dohányzás munkahelyen. Munkatársak, de még a főnökök is cigiznek a munkahelyen mindenh. Ebédlőben, irodában, mindenhol. Ha zavar, és szólnék, akkor lehurrognak. Lehet ilyet? Kényszeríthetnek, hogy elviseljem a füstöt állandóan?

Figyelt kérdés
2013. júl. 2. 16:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

elvileg nem.


munkavégzés helyén már régóta tilos cigizni (én csak tudom, mert én is dohányos vagyok).

fel lehet őket jelenteni, asszem a Munkaügyi Hivatalnál és asszem névtelenül is lehet, de nem lesz nehéz rájönniük, hogy ki is a felelős.


szóval mérlegelned kell.

2013. júl. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2%
Jogodban áll felmondani, bár ha nekem hisztiznél úgy rúgnálak ki, hogy a lábad nem érné a földet.
2013. júl. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Szar helyen szar emberek között nem lehet semmit se tenni.
2013. júl. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1%
Szerencsére a kollégáim közül mindenki dohányzik. De ha netán egyszer valamelyiket zavarná a füst, ott kötném föl ahol megtalálom.
2013. júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
vagy elviseled vagy kilépsz. ilyen egyszerű.
2013. júl. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Gondolom szinte csak dohányos válaszolt most...

Volt,hogy a buszmegállóba leült mellém egy nő,rágyujtott.Én nem akartam szívni,azt amit ő kifúj,ezért arrébb mentem egy szó és pofavágás nélkül.És úgy nézett rám,mint ha bunkó lennék vagy mi és kötelező lenne szívnom azt,amit ő kipöfög.Hát nem.Mivel A LEGTÖBB(Nem mindeggyik) dohányos tesz a többi emberre,ezért te sme tudsz mit tenni,mint,hogy arrébb mész.Egyrészt úgy se fognak leszokni róla attól még,hogy te mondod.Viszont annyival lehetnének tekintettel,hogy az ablakban,illetve nyitott térben cigiznek,vagy legalább arréb mennek,ha szólsz.

Megértem,hogy idegesítő,de ennél többet nem igazán tehetsz.És ha feljelented? Semmi nem lesz,mert ugyan úgy folytatják tovább.

2013. júl. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
2%

"Viszont annyival lehetnének tekintettel,hogy az ablakban,illetve nyitott térben cigiznek,vagy legalább arréb mennek,ha szólsz. "


Miért lennének? Ha téged zavar, miért nem te mész arrébb? Ha lusta vagy arrébb menni, miért állítod, hogy zavar?

2013. júl. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld,épp azt írtam,hogy én igen is arrébb mentem.De úgy tűnik,ez már elfelejtődött...


Persze sokkal könnyebb beszólni az utolsónak is,aki értelmeset nem is tud hozzászólni,csak leszólni.Én is tudnék anyázni,és sértegetni.

Talán egy 39%-al rendelkező embertől igazán nem veszem a sértést sértésnek,mert nem véletlenül nem lett több a % száma...

Ebből is látszik,hogy gyakorlatilag alig van olyan téma,amihez értelmeset és segítőkészet hozzászóltál.Itt sem engem kéne leszólni,hanem segíteni a kérdezőnek.De igen,biztos,hogy most ettől jobban érzed magad,sőt remélem is.Tudod mit,egy embert már boldoggá tettem: Megadtam a lehetőséget a beszólásra,amitől most nagynak hiszi magát.


A "senkiházi"

2013. júl. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

ennyi bagós választ... Sokan írják, hogy menjen arrébb, de hogyan ha a munkája köti oda? Vagy talán vigye el a pl asztalát, számítógépét, stb egy légmentesen elzárt helyre? Nem is értem ezt, hogyan találták ki itt. Nyugodtan szólj, mert nekik kellene a káros szenvedélybetegségükkel a kijelölt helyre elvonulni.

Ezen kívül, ha megléped feljelentheted névtelenül őket, van rá lehetőség. Más nem jut eszembe, maximum még valamilyen jobb maszkot tehetsz fel, az szűr valamennyit.

2013. júl. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A sok bunko bagós máshol kötözködjön! A hasznos hozzászólásokat pedig köszönöm!
2013. júl. 2. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!