Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Azokhoz szeretném intézni...

Azokhoz szeretném intézni kérdésemet, akik nagyon otthon vannak a jogban, és ismerik ezt a külön területét is. Lejárt személyi igazolvánnyal lehet atomreaktort üzemeltetni?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdésemet tegnap törölték, és nem hajlandó senki sem válaszolni, hogy miért. Ezért egy kis segítséget adok annak, aki törölte; a szabályzat így van:


-Ellenőrizd, hogy a kérdésed a legmegfelelőbb kategóriába soroltad-e!


Ez teljesül!


-Kérdésed kérdés legyen, ne témacím vagy csupán egy kulcsszó! A listaszerű megjelenítésben egyébként nem fog látszani, hogy mit kérdezel!


Ez is meg van, ott van a kérdőjel a mondat végén!


-Ne kérdezz több különböző dolgot egy kérdésben. Ezekről egyenként írj ki kérdéseket!


Egy dologról írtam ki kérdést, szóval ez is oké!


-Kérdésed konkrét legyen! Ne azt kérdezd, hogy "Tudja-e valaki", mert arra egy Igen vagy Nem a helyes válasz. Ne kérdezz olyat, hogy "Mi a véleményetek", mert ez nem elég konkrét, nem létezik rá helyes válasz! Szóval azt kérdezd meg, amit valójában tudni szeretnél!


Szintén, ezt a szabályt is tudja a kérdésem!


-Kérdésed mellé csak akkor írj rövid magyarázatot, ha úgy érzed, hogy a kérdésben nem tudod eléggé informatívan megfogalmazni, mit szeretnél tudni! Ami nem túl lényeges a kérdéskiírás szempontjából, azt a magyarázat mezőbe írd!


Úgy vélem, hogy ezeket a szabályokat ide kellett írnom a magyarázat mezőbe, hogy felhívjam az illetékes figyelmét az kérdéskiírás szabályzatára, annak elkerülése végett, hogy ne legyen megint törölve ok nélkül.


-Ne utalj egy régebbi kérdésedre! Ezt az oldal anonimitása miatt nagyon nehéz megtalálni, így inkább önmagában teljes kérdéseket írj ki!


Nem utalok rá, hisz az a kérdés már nem létezik.


-Ne írj csupa nagy betűvel, ez netikett vétség! Az ilyen kérdések értesítés nélkül törölve lesznek.


Ilyen nekitett vétséget sem követtem el!


-Ne használd apróhirdetésre honlapunk, vannak az interneten erre szakosodott weboldalak, ahol ezt megteheted, itt nem.


Rendben van ez is.


-A kérdés kiírásával történő gyűlöletkeltésért, mások sértegeséért, provokálásért, vállalkozásod, weboldalad reklámozásáért, trágárkodásért, rasszista írásokért, közízlés megsértéséért kitiltás jár, így ilyen kérdéseket ne írj ki!


Ennek is megfelel!


-Csak valós kérdéseket írj ki! Ha más személynek adod ki magad, ha ellentmondasz magadnak a kérdéseidben, úgy vesszük, csak provokálni és szórakozni jársz ide, és emiatt regisztrációd megszüntetésre kerülhet.


Valós a kérdés, ugyanis fizikus hallgató vagyok, és jövő héten egy gyakorlat során kísérleti atomreaktort kell üzemeltetnem, ahol elég komoly intézkedések vannak, és személyi igazolványt is kell vinni.


-FONTOS! A kérdésekre a választ a honlap látogatói adják meg, nem orvosok, egyéb szakemberek vagy az oldal készítői!


Hát ezt észrevettem :D.


-Fenntartjuk a jogot, hogy kérdésedet (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül

töröljük.


Értem, és mi a helyzet akkor, ha betartom? Akkor is lehet csak úgy indoklás nélkül törölni? -úgy látszik, igen.



-Ha töröltük az előző kérdésed, olvasd át alaposan a fent leírtakat, mert az okokat közte találod.


ÉN átolvastam töbszőr, és mindegyik pontnak eleget tesz, szóval a kérdés törlésére nem lenne senkinek sem lehetősége a szabályzat szerint. De ha mégis kitörölné az illető, akkor legalább válaszoljon az üzenetemre, hogy miért tette azt!

______________________________________________________


Szóval a kérdés adott, ezt szeretném megtudni, mert az ilyen jellegű tevékenységre külön jogszabályok vonatkoznak.

Köszönöm előre is az értelmes választ.



2014. márc. 9. 09:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmilyen tevékenység nem kötött személyi igazolvány birtoklásához. Azt nem azért tartod, hogy jogosítványokat szerezz általa, hanem hogy a személyazonosságodat igazold. Mivel arra más okmány is jó (pl. jogsi), építhetsz atomerőművet anélkül, hogy a személyinek valaha is a kezedbe kéne kerülni.


A többi részéről meg annyit, hogy mind voltunk már ebben a helyzetben, nem érdemes kínlódni. Majd amikor elmennek az emberek az oldalról a moderálás következtében, és az üzemeltetőnek nem lesz pénze, és jönnek az elbocsátások, majd akkor mindenki elnyeri a jutalmát.

2014. márc. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Értek a joghoz, úgyhogy nyugodtan kijelenthetem: a kérdésed egy értelmetlen hülyeség!
2014. márc. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!