Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van esetleg olyan aki ügyvéd...

Van esetleg olyan aki ügyvéd vagy nagyon otthon van a jogi, büntetőjogi dolgokban?

Figyelt kérdés

Szeretnék segítséget kérni ha valaki tudna privátban. Nem nagy dolog, de rendőrökről is lenne kérdésem. Esetleg van aki tudna nekem segíteni?

Köszönöm


2014. márc. 9. 16:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Attól függ mi a téma. Nem minden ügyvéd vagy jogban jártas ember ért mindenhez. Kevés ember van, aki mindenhez ért.
2014. márc. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írd ki a kérdésedet, erre van ez az oldal. Legfeljebb minden "én" helyett XY-t írsz, a kollégáidat meg mondjuk az ABC betűivel jelölöd...
2014. márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nem rólam van szó. De ez nem is lényeg.

A lényeg az,hogy mit lehet tenni ha valamiért egy fiatalt /de nem fiatal korút/ bent tartanak rendőrségen majdnem 1 napig úgy,hogy se inni, se enni nem kap és még gumibottal is bántalmazták? Persze úgy,hogy nem látszik rajta semmi, így látleletet nem lehet levetetni. Jegyzőkönyvet felvették és felolvasták neki arról ami miatt bevitték, de elolvasni nem engedték így kellett aláírnia. Na meg persze az is,hogy nem bántalmazták! De mindezt úgy,hogy gumibottal álltak mellette,hogy akkor ezeket itt most szépen alá is írja!

Lehet tenni valamit? Mert én úgy érzem itt így már nem, de felháborít,hogy így bízzunk a rendőrökben meg az igazságszolgáltatásban.

Ok lehet van bűn amiért én is adnék ha rendőr lennék, de mikor még semmi sem bizonyított meg nem is nagy dologról van szó....

2014. márc. 9. 16:43
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
te tipikusan az a kérdező vagy aki előre eldönti mit szeretne hallani...ha jól veszem ki a szavaidból őrizetbe vették, de persze szerinted nem is nagy ügy...túl elfogult vagy egyelőre ahhoz hogy befogadd az okosságokat
2014. márc. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen,lehet elfogult vagyok mert egy hozzám közel álló emberrel történt. De tudom,hogy mi történt mert én is ott voltam annál az incidensnél ami miatt bevitték és tudom,hogy nem az ő hibája volt. Azért majd megkapja amit úgy gondolnak jár.

De az,hogy bántalmazzák mert épp olyan rendőr jött ki akit ismert a másik fél aki benne volt az incidensben!? Hát milyen világot élünk?

De nem ez volt a kérdésem. Így a kommentednek nagyon nem volt értelme. Azért köszi

2014. márc. 9. 17:29
 6/16 anonim ***** válasza:

Mit lehet tenni? Attól függ mit tudna ebből bizonyítani.


Ha sérülés nincs, akkor nincs bántalmazás sem tulajdonképpen. Mondjuk ismerve a gumibotot nem üthettek olyan nagyot ha nem maradt nyoma - igaz ez csak személyes vélemény.

A többi érdekes kérdés, azokhoz nem értek. Persze biztosan van, akinél/aminél ezért lehetne panaszt tenni, kérdés hogy sikerülne-e bármit elérni. Mondjuk aláírni nem tudom miért írt alá bármit elolvasás nélkül - az, hogy mellette áll és az övén rajta van a szolgálati felszerelése bizony elég kevés ahhoz hogy bármi történjen.

2014. márc. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem az övén volt a szolgálati felszerelése. A kezében tartotta a fiatal feje mellett. Tudod így bele-bele ütött a tenyerébe,hogy emlékeztesse a kocsiban már kapott. Én ha belegondolok, nem vagyok már annyira fiatal de lehet én is aláírtam volna mindent.

Sajnos semmi bizonyíték eddig. Ha esetleg holnapra meglátszik valami persze lesz a látlelet, de arra meg lehet azt mondani,hogy miután kiengedték akkor történt valami. Meg persze egyik nem fogja a másik rendőrt "beárulni"!

Így azt hiszem nem lehet majd semmit tenni, pedig nem hagytuk volna annyiban.

2014. márc. 9. 17:50
 8/16 anonim ***** válasza:
Mégis, mennyire fiatal ez a fiatal? És - feltéve hogy nem túl indiszkrét a kérdés - mi volt az incidens?
2014. márc. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ha esetleg holnapra meglátszik valami persze lesz a látlelet, de arra meg lehet azt mondani,hogy miután kiengedték akkor történt valami"


Na akkor most ez kamu vagy nem.


1. ha valakit elvernek gumibottal az látszik. Szerinted hogy lehet valakit gumibottal elverni úgy hogy nem látszik? Kb. ha a talpát vered sehogy máshogy. Ha nem látszik semmi akkor holnap sem fog.


2. te csak a barátod mentségét hallod. Honnan tudod, hogy nem verték el ténylege jól gumibottal és verték bilincsbe azért, mert úgy viselkedett? Lehet megérdemelte és ki is harcolta az ütéseket csak neked így adja elő. Miért is vallaná be, ha nem jól viselkedett, hiszen az szégyen.


3. attól, hogy aláírt valamit az semmi. Majd a bíróságon, vagy a gyanúsításon mindent megtagadhat, vátoztathat stb.


4. egyébként ezért nincs rend, mert nincs a rendőrök kezében ez a jog. Régen volt, talán a Jobbik is ezt hozná vissza. Aki megérdemli verjék is el rendesen.


5. tehet benne a barátod feljelentést, de nem sokat fog ártani. Főleg sérülés nélkül. Csak nehogy a rendőrök szívassák meg egy hazugságvizsgálattal és kiderül a fele nem igaz.

2014. márc. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

"Tudod így bele-bele ütött a tenyerébe,hogy emlékeztesse a kocsiban már kapott."


Mondta a rendőr, hogy azért van a kezemben és ütögetem, hogy emlékezz??? Azért van nála a gumibot, ha bevisz valakit nála legyen ha használni kell.

2014. márc. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!