Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Átvert a saját apám, nekem...

Átvert a saját apám, nekem kell az adósságait kifizetnem a NAV felé, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még sulis koromban aláírtam pár szerződést apámnak, amivel földterületek kerültek a nevemre, illetve amin jelenleg a háza áll, annak a haszonélvezeti joga. Az illetékeket nem fizette be, ami milliós nagyságrendű, amit az akkori Apeh rajtam akart bevasalni, jogilag igazuk is volt persze.

5 év után behajthatatlanság címén törölték az illetékeket, a késedelmi pótlékot kiegyenlítettem. A fizetésemből sosem vontak semennyit, 2 éve abban a tudatban éltem, h már nincs tartozásom.

Nemrég másik megyébe költöztem, így a NAV-os papírjaimat átküldték ide. Ma kaptam egy levelet, amiben az áll, h még mindig él a milliós tartozás.

Ezt sajnos nem tudom kifizetni, mert egyedül élek, a fizetésem nagyon kevés. Apám jómódú, de soha 1 fillért sem adott, h jóvá tegye, és nem is fog.

A telkek amik a nevemen vannak, szinte semmit sem érnek, erdők voltak régen. Mit tudnék tenni ebben az ügyben? Tudnátok valami okosat mondani, mert már sok ötletem sajnos nincsen. Ennyi pénzt sosem tudok visszafizetni. És nem is akarok, mert lényegében nem az én hibám, kivéve, h anno aláírtam a papírokat, de kigondolta volna, h a saját apja veri át.



2014. márc. 10. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mint a másik kérdésnél, itt is azt tanácsolom, keress meg egy jogászt. Valahogy biztos el lehet intézni, hogy a NAV-ra hagyod az amúgy is értéktelen ingatlanokat, így a tartozást kiegyenlítve, a kedves apa meg főjön a saját levében.
2014. márc. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Írd meg a NAV-nak a sztorit. Lehetséges hogy el lehet intézni, hogy az adósság fejében mondjuk az államra szálljon a föld, vagy annak egy része.


Vagy esetleg verj át te is valakit.

2014. márc. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ahogy írtam, a földterületek szinte semmit sem érnek, nem hinném, h ilyen üzletbe belemennének. :/


Átverni nem akarok senkit, nem az én műfajom. Bosszút sem akarok állni, csak nullára szeretnék kijönni, és egy normális életet élni, ahol nem kell attól rettegni, h mikor jön egy újabb felszólítás.

2014. márc. 10. 17:23
 4/6 anonim ***** válasza:

A NAV-nak írni, tényleg jó ötlet, az átverés már nem. Meglepő de az ügyintézők nagyon segítőkészek, sok dologgal találkoztak már, több mint valószínű, hogy nem egyedi esetről van szó, azaz mással is megcsinálták már a családjukból valaki. S ebből kifolyólag, lehet, hogy az ügyintéző fog neked meglepő javaslattal előállni.


Csak vedd figyelembe, hogy ő is csak ember, kedves legyél, tisztelettudó és minden segítséget megadnak.


Egy kimondott gazdasági jogásszal - aki adó és ingatlanügyekre specializálódott - nem ártana konzultálnod.

2014. márc. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most voltam a NAV-nál, meló után beugrottam. Sajna sokat nem tudtak mondani, mert ahol én lakom, 2 NAV van, és pont a másikban foglalkoznak ilyen tartozási ügyekkel.

Az ügyintéző megértette mi a gondom, de mivel az én nevemen vannak a telkek, sok jót nem tudott mondani.

Annyival biztatott, hogy talán az illetékek egy része decemberben, vagy most januárban elévültek, mert most volt valamilyen forduló náluk, ami miatt nagyon sok elévülés volt.

Az a vicc, h ez az ügy 2006-ban indult. 8 éve húzódik, már lassan én sem értem, mikor mi történt, és még hol a vége. :/

2014. márc. 10. 17:44
 6/6 anonim ***** válasza:
keress fel egy ügyvédet, nem tudom mennyi az óradíja de tekintve a milliós tartozást nem ezen spórolnék
2014. márc. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!