Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért utál a saját apám?

Miért utál a saját apám?

Figyelt kérdés
Folyamatosan ordibál velem,neki a bátyám a szent,vele mindig kedves,hozzám egy jó szava sincs.Ma anyukám fejére esett egy üveg,a hűtő tetejéről,apa meg azt mondta,hogy:"Ez is a te hibád!"Azért mert,tesóm előtte mondta neki,hogy látta,hogy én délelőtt kerestem a fagyóban valamit.Jégkrémet kerestem egyébként,volt 3 darab,csak tesóm mind hármat felzabálta előlem.Anya próbál megvédeni,de hát kettő az egy ellen semmit se ér.Ja,meg tesóm folyamatosan erőszakoskodik velem,kihasználja,hogy 20 cm-rel,2,5 évvel,meg 20 kilóval több nálam.Nem tudom mit csináljak,ezt nem tudom elviselni.Most is itt bőgök......13/L
2013. okt. 29. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Tanuld meg elfogadni testvéred és édesapád működését.Ezzel kezdd!

Ahhoz, hogy kezelni tudd ezeket a helyzeteket, először el kell fogadnod őket olyannak, amilyenek.( jelenlegi viselkedésüket, működésüket)

Ez fontos, mert ha nem fogadod el, saját magadnak okozol ezzel problémát.

Tehát az első, hogy fogadd el, bárhogyan is szólnak hozzád, annak milyenségét fogadd el.

A második amit tehetsz, hogy megérted, minden emberben kialakult egy világ.Édesapádnak is megvannak a saját életének problémái.Kialakultak őbenne bizonyos reagálások.A mindennapi életén keresztül, felhalmozódik őbenne is az a feszültség, ami bármilyen kis ürügyre elő jöhet, és kitörhet.Ezért miután megérted mindezt, már nem fogod annyira magadra venni.

Már csak a saját érdekedben se vedd magadra.Csak fogadd el.

Nagyon sok múlik azon, hogyan reagálsz le egy adott helyzetet.

Lereagálhatod a már megszokott módon is.

Vagy pedig elfogadod, és megérted, hogy csak a hozzáállásuk miatt viselkednek úgy, és inkább arra törekszel, hogy megőrízd a szeretetteljesebb hozzáállásod.

Így lehet előbb-utóbb változik a viselkedésük irányodban.De a szempont ne az legyen, hogy változzon. Hanem az, hogy az elfogadáson és megértésen keresztül szeretetteljesebbé válj, és megerősödjön benned az a pont, ami mindig érintetlen marad.

Bármi történik, ne vedd magadra, és tudd azt, hogy valódi lényed érinthetetlen!

2013. okt. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ne haragudj,de tudom,hogy okos enged,szamár szenved,de én nem viselkedek vele csúnyán,csak ha ő is....
2013. okt. 29. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert nem az ő fia vagy -.-
2013. okt. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Godaime ***** válasza:
Szerintem anyud félrek@rt.
2013. okt. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hasonlítok apura...
2013. okt. 30. 07:19
 6/6 anonim ***** válasza:
59%
Baromság, hogy fogadd el őket olyannak, amilyenek. Gonoszak, megérdemlik a gyűlöletet.
2014. márc. 11. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!