Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirakhatnak minket az albérlet...

Kirakhatnak minket az albérletböl? Lennt a többi

Figyelt kérdés

5honapja lakunk férjemmel és fiammal albérletbe,van szerzödés is de számlát soha nem kaptunk és csekket se láttunk soha csak fizettük a rezsit.

fellázadtunk és kiderült hogy kb 20ezer ft-tal átvert minket rezsibe.Felmondta a nö a szerzödést és most ki akar minket tenni.a szerzödésbe 2honap felmondási idö szerepel de ö 1honapot adott nekünk jó multkor.kifizettem 70ezer kaukciot amit nem akar vissza adni mindenfélére hivatkozva.még az utolsó rezsit is kiakarta velünk fizetettni.szombaton jönne ide fuvarossal hogy kirakjon minket amikor megmondtuk neki hogy hétfön tudnánk elmenni.mit tudok tenni ha a pénzt nem adja vissza?kihivhatom rá a nav-ot?terhes vagyok és ugy tudom elvileg nem tehet ki.



2014. márc. 20. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

A felmondási idő a jogszabályok szerint min. 3 hónap. Ha a szerződésben ennél kevesebb van, akkor az érvénytelen. 3 hónap felmondási idő jár nektek minimum.


A kauciót köteles visszaadni, ha nem tettetek kárt a lakásban.


Ne menjetek sehova 3 hónapig. Ha nem akarja a kauciót visszaadni, akkor lakjátok le. Ha bemegy a lakásba és hasonlók, akkor hívjatok rendőrt, mert nem mehet be, mivel a birtokjog erősebb a tulajdonjognál.


Ne hagyjátok, hogy egy ilyen, pénzéhes alak kicsesszen veletek.

2014. márc. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tehet ki téged semmiképp sem, kivéve, ha a szerződésben benne van, hogy ilyen esetekben erőszakhoz is folyamodhat a tulajdonos, hogy a lakásfoglalóktól megszabaduljon.

Tehet feljelentést, annak 1 év múlva talán lesz valami eredménye, és akkor kell csak elhagynod a lakást. Az ilyen mocskokkal ezt ki lehet használni.

2014. márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem tettünk semmi kárt a lakásba,csak olyanokkal jön hogy ki kell festetnie utánnunk meg ilyenek,ezt azért mondja hogy ne kelljen a pénzt vissza adni.
2014. márc. 20. 16:22
 4/9 anti paladin ***** válasza:
39%

70e-ből nemhogy festeni de még szolidan renoválni is lehet. Laktam hasonló mentalitású főbérlőnél, ne hagyjátok magatokat.


Konkrét tanácsot sajnos nem tudok adni de adok egy linket, nekem egyéb ügyben két nap után küldtek pontos (utánanéztem) válaszemailt. Ilyen-olyan feltételekkel személyesen vagy telefonon is kérhetsz jogi segítséget:

[link]

2014. márc. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

bekoltozeskor kell hogy legyen valami allapotfelmeres, ahhoz kepest kellene csinaltatni egyet kikoltozeskor is, es a kauciot pedig leverni rajta, vagy igazolja szamlaval! a miattatok keletkezett karat.


Ha van szerzodes az jo, akkor jogosan laktok ott.

A nav-ot itt nem nagyon tudod kihivni, ellenben a rendort azt igen ha eroszakkal be akar menni a lakasba, ahhoz nincs joga hiaba az ove.

2014. márc. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
Jól írják az előzőek, 3 hónapot adnia kell, mindegy, mi van a szerződésben, a 3 hónap a minimum. Addig szépen le is lakhatod a kauciót. Lakbért már ne fizess neki, akkor nem tud megkárosítani. Ha nem mégy szép szóval, erőszakot semmiképpen sem alkalmazhat, ilyesmit szerződésben sem lehet kikötni. Nem az őserdőben vagyunk.
2014. márc. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

Tehet feljelentést, annak 1 év múlva talán lesz valami eredménye, és akkor kell csak elhagynod a lakást. Az ilyen mocskokkal ezt ki lehet használni.



Tök jó tanács aztán egy év múlva perköltséggel együtt fizethetik az elmaradásokat egy pár hónapos gyerek mellett tuti király lesz.

Terhesen meg miért ne mondhatná fel a szerződést, ezt nem értem mire gondolsz? Terhesen munkából nem rúghatnak ki , de a tulajnak te nem dolgozol semmit.

2014. márc. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kiad-lak ***** válasza:

NAV-al nincs dolgod. Éves bevallás van. Esetleg láttad a bevallását? Biztos nem lehetsz benne bevallja-e.


Rezsit csak tételes elszámolásra fizetünk. Bemondás nem játszik.

Milyen szerződésed van, határozott vagy határozatlan idejű?

Mindegy, csak rendkívüli felmondással tehetne ki idő előtt. Azt nagyon alapos indokkal tehetné meg. Az, hogy rendesen akarsz fizetni az nem felmondási ok.

Ha jogtalanul akar kilakoltatni hívj rendőrt azonnal és hivatkozz a "birtokvédelmi jogodra".

Az a baj, hogy kutyából nem lesz szalonna. Ha kretén a bérbeadód és nem adtál rá okot, akkor hosszú távon nem számíthatsz semmi jóra. Érdemes idővel elmenni, de nem úgy ahogy ő gondolja.

A Kaució kizárólag az okozott károk fedezete. Másra nem fordítható és visszajár, ha minden rendben.


Itt tudod elolvasni a jogaidat:

[link]

2014. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

-Mindennek az alapja a szerződés. Az a kérdés, hogy mi van a szerződésben. Ha 2 hónap felmondási idő, akkor az 2 hónap. Mikortól számítódik a 2 hónap, ez benne van? Írásban tette? Mert ha irásbeli szerződésetek van, akkor a szerződést csak irásban lehet felmondani.

-Az nagy baj, hogy nem kaptatok bizonylatot, igy nem tudjátok bizonyitani, hogy kifizettétek a rátok eső részt.

- De a polgármesteri hivatalba gyorsan menjetek be, és kérjetek birtokvédelmet (3000 FT). A birtokvédelem megillet benneteket, mert ti laktok ott. Igy a főbérlő bemegy a lakásba úgy, hogy ti nem akarjátok, akkor a rendőrséget hivjátok ki - ez magánlaksértés kategória, amely bűncselekmény. Fuvarost sem hivhat, mertha elviszi a cuccaitokat, akkor az lopás, az is bűncselekmény. Ha a kauciót nem akarja visszaadni, akkor lakjátok le. Szerintem azért mindenképpen keressetek egy másik albérletet, mert ez igy nagyon gáz.Sok sikert!

2014. márc. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!