Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha számlára...

Mi történik, ha számlára átutalással 100 millió ékezik, de ezt semmi nem indokolná?

Figyelt kérdés

Egyszer csak jön az sms, x bank küldi, az ön számlájára ennyi összegben átutalás történt, számlájának az egyenlege xx összeg.

Ilyenkor mi van?

Megy az ember és leemel belőle annyit amennyit tud, mert ugye a teljes össze leemeléséhez legalább egy nap kell, míg a kívánt összeget a helyszínre szállítják, és ezért kell egy nappal előre bejelenteni.


Kérdés feltételezés, de ilyen esetben mit kell csinálni, vagy ki mit csinálna?



2014. márc. 27. 13:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

És a kérdésnek van értelme? Ismersz olyat aki kapott, vagy netán te kaptál 100 milliót a számlára?

Illetve hiteles az sms? Leellenőrizted, hogy tényleg rákerült a számlára?

2014. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ja most látom az utolsó sort. Hát akkor a kérdés pedig teljesen értelmetlen, felesleges ilyenen gondolkodni.
2014. márc. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

itt a kérdések nagy része úgyis csak provokáció, főleg a mai napon, meg kitaláció, én csupán egy kérdést tettem fel, mert ebben az esetben senki állampolgár nem tudná mit csináljon, persze , pusztán okító jelleggel van kin.

de én ki is írtam, nem úgy , mint akik itt direkt provokálni vannak itt.

2014. márc. 27. 13:36
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Jelezni kell a bank felé, ha elmulasztod, az bűncselekmény.
2014. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
Én havonta többször kapok ilyen milliókat, nagyon utálom, mert nem győzök miattuk bejárni a bankba, hogy ne zargassanak már ilyen fölösleges utalásokkal. :)
2014. márc. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

de miért bűncselekmény, ha valakinek utalnak pénzt?

úgyis annak kell majd adóbevallást csinálnia, aki kapta nem a banki kivonatokkal együtt.

ha meg valaki kapott ennyi pénzt, az az ő számláján van, vagyis az övé, azt csinál vele, amit akar, nem?

van ennek törvényi háttere?

2014. márc. 27. 13:53
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Istenem...kérném a szerkesztőket ezt a vicc kategóriába legyenek szívesek áttenni!
2014. márc. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

"ha meg valaki kapott ennyi pénzt, az az ő számláján van, vagyis az övé, azt csinál vele, amit akar, nem?

van ennek törvényi háttere?"


Mivel a pénz forrása bizonytalan, nem az övé. Ha nincs jogcím, ami alapján érkezne, úgy az téves utalás, és vissza kell(ene) utalni (illetve jelezni a bank felé aki visszautalja).

2014. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"itt a kérdések nagy része úgyis csak provokáció, főleg a mai napon, meg kitaláció, én csupán egy kérdést tettem fel, mert ebben az esetben senki állampolgár nem tudná mit csináljon, persze , pusztán okító jelleggel van kin.

de én ki is írtam, nem úgy , mint akik itt direkt provokálni vannak itt."


Nem igazán vagy te tisztában a "provokáció" fogalmával....

2014. márc. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nekem egy barátom járt így, viszont neki 5 milliót utalt el tévedésből az OTP. Nem volt rest, egy hét alatt elszórta.

Következő hónapban, meg rátették az 5 millió mínuszt neki.

2014. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!