Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha számlára...

Mi történik, ha számlára átutalással 100 millió ékezik, de ezt semmi nem indokolná?

Figyelt kérdés

Egyszer csak jön az sms, x bank küldi, az ön számlájára ennyi összegben átutalás történt, számlájának az egyenlege xx összeg.

Ilyenkor mi van?

Megy az ember és leemel belőle annyit amennyit tud, mert ugye a teljes össze leemeléséhez legalább egy nap kell, míg a kívánt összeget a helyszínre szállítják, és ezért kell egy nappal előre bejelenteni.


Kérdés feltételezés, de ilyen esetben mit kell csinálni, vagy ki mit csinálna?



2014. márc. 27. 13:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
44%

Ha ilyet tapasztalnék, mérlegelnék. Két eshetőség áll fenn, miszerint besétálok a bankba hogy kiakarom venni a pénzt, viszont tuti látnák rajtam a feszültséget, na meg koromból ítélve, biztos jelentenék is valakiknek hogy egy 21 éves gyerek, ennyi pénzt hogy szedett össze.

Na mindegy, a másik hogy jelentem a bank felé, aki szavakkal megköszöni a lelkiismeretességemet, meg hasonló süket dumák, majd többet nem is leszek ennyi pénz közelébe


Tehát, az első lehetőséget választanám mindenféleképpen, levenném mindet, nehogy utána hirtelen ismét eltűnjön.

21F

2014. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy egy értelmes választ is kapj: ha valami oknál fogva irreális összeget látsz a számládon, semmiképp ne nyúlj hozzá, mielőbb jelentsd be. A bank tévedett egy -vagy akár egy csokorra való- átutalásnál, de nyilván igényt tartanak a pénzre a valódi érintett ügyfél számára, tehát előbb-utóbb visszaveszik. Ha addigra elköltöd az akármennyi pénzt, akkor bizony a sajátodból kell kipótolnod. A bujkálás sem játszik, számlanyitásnál minden fontosabb személyes adatod jegyzik minden banknál.
2014. márc. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

jó értem amit írsz.

de olyan ez, mintha valakinek adnának x forintot, majd utólag jönne valaki, és azt mondaná, hát még se , vissza a pénzt.

senki nem adja vissza, mert az a sajátja.

a számlán is így van.

ha a bank előbb teszi rá a kezét a pénzre, mert szólsz, akkor benézted, de ha a számládon ennyi van, akkor le is veheted, mert a te neveden van.

2014. márc. 27. 14:34
 14/18 A kérdező kommentje:
amúgy a kérdésben az összeg a lényeg, hanem az , hogy miként zajlik ennek a menet, vagy milyen törvényi szabályozása van.
2014. márc. 27. 14:35
 15/18 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Ennek az a törvényi szabályozása, hogy mivel tudod, hogy az a pénz nem lehet a tied, ez jogalap nélküli gazdagodásnak számít, és köteles vagy az összeget visszafizetni.
2014. márc. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"amúgy a kérdésben az összeg a lényeg, hanem az , hogy miként zajlik ennek a menet, vagy milyen törvényi szabályozása van."


Közelítsük meg akkor innen. Százmillióért már meg szokás öldösni egymást. Én pedig nem akarom, hogy sötét gengszter maffiózók rámszáljanak, és kivégezzenek mondjuk családostul. Semmiképp nem raknám el más pénzét.

2014. márc. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
nekem egyszer tévedésből valaki befizetett (tehát nem utalt) a számlámra egy nagyobb összeget. ez egy diákszámla volt, nem is használtam, 3 hónappal később láttam csak a netbankban. nem csináltam a pénzzel semmit, ott hagytam, nem szóltam senkinek, és pár hónap múlva amikor megnéztem, még mindig ott volt, azóta meg már elköltöttem :)
2014. márc. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

ma 01:10

valószínűleg az illető "elkönyvelte" veszteségként, és nem jelentette a banknak. Egyébként visszavették volna. Mákod volt vele.

2014. márc. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!