Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Jobbik szigorítaná az...

A Jobbik szigorítaná az abortusztörvényt, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 19:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ mit ért szigorítás alatt,és hogy mennyire szigorítana.

Jobbikos vagyok,de azt hiszem lehet olyan eset mikor abortusz (és nem csak akkor ha beteg a baba vagy nemi erőszak) szerintem ebbe nem kellene beleszólni.

2014. márc. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
37%

"És ezt mondjuk minden szexet kívánó tini kikérdezésével vagy mivel gondolod?


Utólag bölcsnek lenni nagyon könnyű dolog, de azért nem szeretném, hogy ettől még amerikai szintre ereszkedjünk le a témában, ahol azért muszáj 16 éves tiniknek gyereket szülni, mert HERP DERP A MAGZAT IS ÉLET VÉRKERESZTÉNY MAJOM VAGYOK.


Egyszerűen az országban nincs olyan fundamentalista keresztény tömeg, ami az USA-ban megalapozza ennek az ott is durván kritizált gyakorlatnak az alapját.


Mi és majdnem egész Európa szalonkeresztények vagyunk. Én is úgy vallottam annak magam 2001-ben, hogy anyukám kért erre, miközben turistaként többször voltam templomban, mint "hívőként", nagymamám akkori unszolárása.


Nem az a kérdés, hogy miért ne szigorítsák az abortusztörvényt, hanem hogy miért igen.


Szóval miért?"


Ez nem véletlen a szülők dolga lenne, esetleg netalán?


Egyébként ki akarja, hogy a 16 éveseknek legyen gyerekük és ne csak az usában? (Egyébként szinte biztos, hogy nálunk is gyakran megesik.)


Na persze utólag, meg kívülállóként könnyebb okoskodni, de ez még nem jelenti azt, hogy némely esetben hiányos ismeretekkel, vagy csak "pusztán kíváncsiságból próbálgatni" a dolgokat, azután meg megeshet a baj.


Mivel nem vagyok kompetens a témában így tőlem több ismeretekkel rendelkezőt kérdezz meg a témában! :D

Amúgy sem tudom mit, hogyan, mennyire akarnának szigorítani, vagy mifene.

Viszont attól függetlenül nekem kb. ez a véleményem, és nem fogok másképpen vélekedni a dologról csak a kedvetekért.

(És nem, nem vagyok "irigy", mert sejtem, hogy a végén ez jönne. :))

2014. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
93%
ez hülyeség lenne a részükről,mert csak azt érnék el vele,hogy a középosztálybeli magyar nő kimegy Ausztriába és 300 euróért megcsináltatja az abortuszt,a borsodi 14 éves cigánylány viszont ezt nem tudja kifizetni,és gyártja majd a purgyékat orrba-szájba.
2014. márc. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Azért tettem fel ezt a kérdést mert én úgy olvastam, hogy a Jobbik azt szeretné elérni, hogy tiszteljük az emberi életet. Vagyis a fogantatástól kezdve az anyának nincs beleszólása, hogy akarja-e ezt a gyereket vagy sem. (Nem tudom mennyire biztos a forrás.)


Már pedig tudok egy pár esetet ahol a nő fogamzásgátlót szedett és mégis terhes lett. Aztán elvetette mert nem állt még készen a gyerekvállalásra. És ha volt fogamzásgátlás, akkor nem beszélhetünk arról, hogy felelőtlenek voltak. Így is van elég szülő aki nem törődik a gyerekével. Akkor legyen még több?

2014. márc. 28. 10:20
 15/27 MARIANN06 ***** válasza:
48%
TÖBB anya fogja megölni a gyerekét születésük után! Miböl nevelje fe,l ha még fogamzás gátlóra sincsen pénze?
2014. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
88%
A mesterséges megtermékenyítés szóba jöhet a katolikus egyház szerint, ha más módon nem jön össze a gyermek, viszont az abortusz gyilkosság - a katolikus egyház szerint. Ez a héten volt a jegyesoktatáson és szerintem teljesen ésszerű!
2014. márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
57%

Az ilyen vitákban csomóan hajlamosak elfelejteni, hogy a gyakorlatban léteznek értelmes emberek, akik felismerik, ha egyedi esetről van szó, és hivatalos oldalon is létezik egyedi elbírálás mint megoldás, ha a törvény kicsit szigorú, vagy hiányos, vagy uniform, és ez akadályt jelent valami ésszerű lépés megtétele előtt.


A cél nem az, hogy ne is legyen abortusz, mert élből van is és lesz is olyan eset, amikor a hippokratészi eskü kereteibe is bőven belefér az abortusz. Speciális esetek, de léteznek. És nem is az a cél, hogy nagyon megnehezedjen bármiféle különösen indokolt esetben a terhesség megszakítása. Nem cél, hogy nincsteleneknek szülessen minél több nyomorgó gyerekük, és az se cél, hogy ne szülessen gyerek. A cél annyi, hogy ne szolgáltatás legyen a terhességmegszakítás, hanem az anyaság értékének megfelelően kezeljük, és ésszel csinálja az is, akinek egyébként épp esze nemigen van, vagy legalábbis nagyon régen használta ilyesmire.

2014. márc. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Anxo válasza:
33%

Nem értem miről beszéltek Ti itt!

Ez nem vélemények, vallás, emberi élethelyzetek, felvilágosítás, tiniszex, vagy egyéb kérdése, hanem ott kell megfogni a témát, hogy MIKORTÓL SZÁMÍTJUK AZ EMBERI ÉLETET.

Szerintem nyilvánvaló:

ha az abortuszt pártolókat a fogantatásuk utáni egy percen belül elirtották volna, most nem kommentelnének ezen az oldalon. Ennyi.

Az éppen megfogant petesejt és a 60 éves nyugdíjas között csak annyi a különbség, hogy a testük egy más fejlődési fokon áll, de ugyanaz az ÉLET!


A következő törvény az legyen, hogy a társadalom számára már haszontalan embereket is szépen elaltassuk mint a kutyákat??????

2014. márc. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
80%

Ha valakit tizenévesen rákényszerítenek, hogy szüljön a semmire, apa nélkül, akkor elveszik a lehetőséget tőle, hogy később boldog családot alapítson több gyermekkel.

Ha a már élők életét és jövőjét nem tisztelik, akkor minek szülni?

És hol itt az apa felelőssége? Mert ezzel megint a nőket a szívatják csak.


Felnőtt korban pedig sokkal kevesebb lenne az abortusz, ha biztosnak éreznék az emberek a jövőjüket, és tudnák azt, hogy ha dolgozni akarnak, akkor kapnak olyan munkát, amiből meg lehet élni.


Én speciel úgy jártam, hogy volt egy 7 éves kapcsolatom. Nem védekeztünk, mert ha lesz gyerek, akkor örülünk, ha nem úgy is jó.

A következő 10 éves kapcsolatomban, házassággal, már kifejezetten akartuk. Nem jött össze.

Elváltunk (nem ezért), utána nem sokkal 39 éves koromban egyetlen egy(!) alkalomtól terhes lettem. Az előzmények után kizártnak tartottam, és korom miatt is. Munkanélküli voltam, nem tartós kapcsolat volt az apával. Nem tartottam meg a gyereket. Az apa nem is tud róla.


A védőnő mondta, hogy lassan többen jelentkeznek 40 körül abortuszra, mint a tinik. Ha biztos munkám lett volna és nem megélhetési gondjaim, akkor egy másodpercig sem gondolkoztam volna, mert ez volt az utolsó esélyem.

2014. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 eszternagy válasza:
84%

Szerintem az ésszerűség a kulcs.

Értelemszerűen, ha különleges körülmények állnak fenn (erőszak, súlyos betegségre való hajlam, súlyos anyagi problémák, pszichológiai problémák a leendő anyával, stb.), akkor indokolt az abortusz és ez esetben támogatnám is, hogy akit ez érint, az jó körülmények között, ingyenesen megtehesse ezt.

Aki viszont rendelkezik kellő anyagi háttérrel, így van lehetősége a fogamzásgátlásra és a gyermek felnevelésére, attól joggal elvárható, hogy más, önző érdekek miatt ne dobhasson el egy életet. Ebben egyetértek a Jobbikkal. Egyébként pedig ha az vetetheti el ingyenesen, akinek nincs a gyerek felnevelésére anyagi kerete, sokkal több román és sokkal kevesebb magyaron végezhetnének abortuszt.

Emelett valószínűleg kötelezővé kellene tenni annak a sokszempontú! felmérését is a kismamáknál, hogy ki képes az alapvető dolgokat biztosítani a gyermeke számára, így megelőzhető lenne az is, hogy a romák tonnaszámra gyártsák a gyerekeket a segélyek meg a családi pótlék miatt.


Ahhoz pedig, hogy minél kevesebben kényszerüljenek rá az abortuszra, több dologra lenne szükség: a családok minél nagyobb fokú támogatására mind anyagilag, mind egyéb tekintetben (például érzelmi, családi stabilitás, támogatás.

Elméletileg a Jobbik ezeket a dolgokat szorgalmazná, így ebben is tegyük fel, hogy egyetértek, habár az elképzeléseiket még mindig kevésnek tartom.


MÁSRÉSZT!

Aki el akarja vetetni a gyerekét, az megteszi vagy így vagy úgy és az egyáltalán nem lenne jó, ha teret hódítanának a fekete abortuszok és a netről meg innen-onnan beszerezhető abortusz-tabletták.Vagy ha nem tudja elvetetni, akkor jönnek a borzalmak, a WC-n lehúzott csecsemő és társai...


Az sem jó, ha olyan nőkre kényszerítjük rá a gyermekvállalást, akik nem akarják az egészet, mert annak bizony a gyermek issza meg a levét. Az ilyen, ha nem akarja megtartani, adja örökbe, de ne ölje meg, megérdemli az esélyt az életre az a magzat. Csak egy a gond: Hogyan adja örökbe, amikor az intézetekben nincs hely, amíg valaki örökbe fogadja, az örökbefogadási feltételek pedig irrelevánsan magasak???

2014. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!