Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Jobbik szigorítaná az...

A Jobbik szigorítaná az abortusztörvényt, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
2014. márc. 27. 19:33
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
86%

66%: ha az élet szentsége a fő érved, akkor ugyan miért eszünk állatokat? Ha az élet szent, akkor fajtól függetlenül az és mi mind tömeggyilkosok vagyunk, mert megettünk pár szardíniakonzervet.


Pár sejt nem élet, főleg akkor nem, amikor ugyanakkora öntudatuk van, mint a fejedről hulló korpának.


Abban a pár sejtecskében az élet lehetősége van csak meg, de akkor gondolom az óvszereket is betiltanád, elvégre azzal is megfosztjuk magunkat a természetes ritmusú szaporodástól önös érdekből.

2014. márc. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
100%
Én egy majdnem elabortált "magzat" vagyok. A hetvenes években amikor a szüleim az abortusz mellett döntöttek nem sejtették,hogy az fizikai fájdalommal (is) jár. Az ország ugyanis ahonnan származom anno nem biztosított altatást a magzatjukat elabortáló nők számára, csupán egy fájdalomcsillapító és egy kábító tablettát kaptak orálisan. Anyám az abortusz ötödik percéig bírta, aztán üvöltött, hogy hagyják abba,mert bele fog halni a FIZIKAI fájdalomba. Abbahagyták, így menekültem meg én. DE! Apám a terhesség fenmaradó részében végig anyámat hibáztatta, erre ő az italba menekült és iszik mind a mai napig. Ennek köszönhetően szívproblémákkal jöttem a világra, nem volt normális gyermekkorom, kórházról-kórházra jártam, a fehér kórtermek váltak a második otthonommá. Amikor pedig anyámék mellett voltam, én voltam a hibás mindenért. Ütöttek, vertek, soha egyetlen ölelést nem kaptam tőlük, állandóan azt hallgattam, hogy miért is kellett a világra jönnöm. Végül tizenhat évesen rúgtak ki otthonról, azóta nincs velük semmilyen kapcsolatom, még a szívműtétemre sem jöttek el, pedig vártam őket...Egy szeretethiányban felnőtt,megbetegített felnőtt vált belőlem, aki sérült minden kapcsolatában, mert képtelen feldolgozni (még segítséggel sem...)azt, hogy őt nem akarták, hogy nem vállalták fel, hogy tönkretették, nem indulhatott tiszta lappal. Én a megszületésre ítélt és a majdnem elabortált "magzat" 37 évvel a saját abortusza után bátran kijelentem, hogy hálásabb lettem volna szüleimnek, ha az abortusz sikerült volna és Isten egy másik helyre küldött volna. Oda, ahol vártak és szerettek volna, ahol teljes és szeretetben gazdag életet élhettem volna. Ugyanis egy embert kétféleképpen lehet megölni: szó szerint testileg és a másik ami ennél jóval borzasztóbb, lelkileg. Megtilthatjátok az abortuszt, de ezzel olyan kárt is okozhattok, amelyre eddig nem is gondoltatok.
2014. márc. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
4%
Én a helyedben örülnék, hogy élek, utolsó.
2014. márc. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Anxo válasza:

Látom itt sokféle élethelyzet és szenvedés megjelenik, és ezek befolyásolják az abortuszról alkotott véleményt.

De szerintem ezt továbbra is az érzelmektől, és az egyén egyéni szubjektív érzelemvilágától függetlenül kell elbírálni.

Az legalizálná az abortuszt, hogy valakinek elcsesződött az élete önhibáján kívül vagy mások miatt???

Vagy össze lehet hasonlítani egy doboz szardíniát egy emberi élettel. Persze a gond az, hogy az emberi lét alapja van már kikezdve régóta, és nem tesznek különbséget az öntudattal rendelkező ember és a szardíniák között.


A tiniket ne tanítsuk a szerelemre, a másik személy/társ kicserélhetetlen voltára, arra hogy létezik a boldogság, és a jó házasság, amire lehet készülni, hanem had igyanak, szexeljenek, aztán hogy nehogy véletlenül tönkremenjen az élete a megfogant élet miatt, menjen abortuszra / aminek lehetnek szövődményei.....

Nem ítélem el őket, mert én se vagyok tökéletes. A személyt nem ítélem el, akármi is lehet a múltja, de a cselekedetét meg KELL ítélni.


Én is ebben a nihilista szemétben nőttem fel, nem láttam a gyerekkoromban egy normális házasságot se, a gyerekkorom se volt rózsás.


Amióta keresztény vagyok és jegyesoktatásra járunk a menyasszonyommal, ott olyan 15-20 éve BOLDOG házasokkal és szép családokkal találkoztam, akik SUGÁROZNAK. Nem hinném el hogy boldogok, ha nem ez sugározna róluk.


Jézus azt mondja, a fát a gyümölcséről lehet megismerni. Fügéről nem szednek bogáncsot, bogáncsról nem szednek fügét. Nézzetek végig a mai 30 év felettieken, az én ismeretségi körömben a magányosak és gyermektelenek száma óriási.


Nem a szerelmet kéne tanítani ahelyett hogy abortuszra külditek a fiatalokat?

Ti, 40 év körüliek! Ha a ti életetek zátonyra futott, nem azt kéne a fiatalok felé kommunikálni hogy "így ne csináljátok ahogy mi csináltuk, mert így jártok"? Vagy el se gondolkodtatok azon, hogy miért jutottatok idáig???

2014. márc. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
3%
Lánynak szülni dicsőség, asszonynak szülni kötelesség!
2014. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Győzzön a Jobbik! Elég szégyen, hogy a KDNP nem szigorított.
2014. márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Írországban nincsen abortusz, rengeteg a sérült, down kóros ember. (nem is szólnak ha van valami baj, a szülés után derül ki minden!) Viszont az anyák rendes életet élhetnek, nincsenek rákényszerítve, hogy visszamenjenek dolgozni....átlag 3-4 gyerek van egy családban. A középutat kellene választani szerintem. Ha beteg a baba, el lehessen vetetni, de ha egészséges, akkor ne lehessen elvetetni. Itt 14-16 évesek is nevelik a saját gyereküket.
2014. ápr. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!