Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A TEK most a rendőrség része...

A TEK most a rendőrség része vagy teljesen önálló szervezet?

Figyelt kérdés

Mert mintha hallottam volna 2 éve kb hogy kiváltak, de nem tiszta előttem, hogy hova is tartoznak szervezetileg.

Rendőrséghez vagy közvetlenül a Belügyminisztériumhoz, de nem a rendőrség része? vagy nem is a belügy része? tényleg elkavarodtam már :)

Tudja valaki pontosan?



2014. márc. 30. 08:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Önálló. Saját költségvetéssel.
2014. márc. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
És természetesen a BM-hez tartoznak, nem a HM-hez.
2014. márc. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
A TEK a maffia egy alszervezete.
2014. márc. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

akkor jól rémlett.

viszont így meg teljesen jogszabályellenesen használnak megkülönböztető jelzést.


"a rendőrség közrendvédelmi részlegének rendszeresen vonuló gépjárművei ...stb stb"


A TEK sehol nincs benne az MKJ-ről szóló IRM rendeletben ... most akkor hogy van ez?

én értem h senki nem fog szólni nekik, hogy héé vegyétek már le a kékfényt a kocsiról, meg azt is, h ez egy következmények nélküli ország, na de álljunk meg, és ha balesetet okoznak az MKJ miatt, és még csak nem is szabályosan használják ezek szerint?


Ez kb annyi akkor, hogy én is vonulhatok MKJ-vel, ha éppen sietősnek látom a dolgomat, mert nekem is kb annyi jogom van hozz, nem?

(most csak azért is még egyszer átolvastam, és sehol sincs benne a TEK .... Még a honvédségi járművekre is a területileg illetékes megyei RFK engedélye kell! az megint jó kérdés, h egy honvédségi járműbe megint nem fog a rendőrjárőr belekötni, de .... nem hiába mondom, hogy a jogszabályok nem mindenkire vonatkoznak).

Oké, hát akkor ma szép vasárnap nap van, fogom magam és én is szerelek a kocsimra kékfényt és szirénát, ezek szerint lehet.

2014. márc. 30. 08:26
 5/12 A kérdező kommentje:

3-as :)

jóó, ezt tudjuk, de papír szerint :D

2014. márc. 30. 08:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez valóban érdekes dolog, nekem is most esett le, hogy írtad. :)
2014. márc. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet amúgy, hogy a TEK-esek is egy sima főkapitánysági határozattal használhatják a megkül. jelzést. Ezt tényleg nem tudom.
2014. márc. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha kapsz rá engedélyt, hogy használj kékfényt, akkor nyugodtan szerelj rá. Addig viszont nagyon, nagyon keményen meg fognak büntetni :)


Lévén egy darab papírról van szó, nem hiszem, hogy nem intézték el :)

2014. márc. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

jó hát akkor írok magamnak egy általam kiállított engedélyt ... csak elfogadják.

és megkockáztatom, nekem sokszor még nagyobb okom is van a használatára, mert pl igen fontos eseményeket, üzleti találkozókat késhetek le (ami ugye veszélyezteti az ország gazdasági előremenetelét is, tehát nemzeti érdek ez nálam!)


de ki büntetne meg? hát eleve ha használom, nem is állíthat meg senki.

2014. márc. 30. 08:40
 10/12 A kérdező kommentje:

na jó de ha nem a rendőrség része, akkor hogyan?

hát érdekes tényleg ...

(és főleg azért kérdezem, mert nemrég is több TEK-es autót láttam, és tök szabálytalanul volt rajta a kékfény, le is fotóztam, és beküldöm feljelentéssel)

2014. márc. 30. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!