Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kutya a társasházban! Mit...

Kutya a társasházban! Mit tehetek? A többi lent.

Figyelt kérdés

Belvárosi társasházban lakom. A szomszédomnál ( felső ) van egy kutya, engem alapba nem zavarnak a kutyák jól kijövök velük. Többször úgy adódott hogy itthon kellett maradnom és a kutya ha hiszitek ha nem reggel 9 órától körülbelül 16:00-ig ugatott, a fejem felett, hétköznap és HÉTVÉGÉN is, de nem óránként egy egy kósza nyüszítés, megállás nélkül nyomatja!!!!!!Sajnos az egész házban a szigetelés nem megfelelő, de ez nem lehet kifogás. Én tényleg nem az ebre vagyok mérges de egyszerűen már nem bírom. Nem jövünk ki amúgy sem jól velük nem nagyon értenek a szép szóból. Kérdem én mit lehet ilyenkor tenni ? Hol tudnám ezt szóvá tenni, ha velük nem tudok egyről a kettőre jutni?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2014. ápr. 2. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Kell lennie a társasháznak SZMSZ-e. Abban szabályozható ez a kérdés. Többségi szavazattal. ha nincs benne, kérheted, néhány hozzád hasonlóan gondolkodóval.

2. Ha nincs SZMSZ, követeld a létrehozását. Ha nem teszik meg záros időn belül, feljelentheted a közös képviselőt a társasházi törvény mulasztásos megszegéséért.

3. Közvetlenül panaszt tehetsz az önkormányzatnál. De ott feltehetően az SZMSZ-re fognak hivatkozni, más eszközük nincs. Ha az abban foglaltakkal ellentétes a helyzet, akkor szabhatnak ki pénzbírságot.

4. A leghatékonyabb, ha néhány (minél több) sorstársaddal fellépsz a tulajdonos ellen (nem megfelelő kutyatartás). Ezt nevezik önrendelkezésnek, önálló gondolkodásnak és cselekvésnek. Hatékonyabb bármely "másra számításnál".

2014. ápr. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Szólsz a szomszédnak, hogy a kutya egész nap ugat, próbálja kitalálni, hogy mi a baja.


2. Ha nem reagál, szólsz az állatvédelmiseknek, hogy a szomszéd kutyája egész nap ugat és nem tesz ellene semmit.

2014. ápr. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Írsz egy levelet a szomszédnak, hogy oldja meg a folyamatos ugatás miatti rendzavarást. Ajánlj neki ugatásgátló nyakörv használatát. Végül említsd meg, ha záros határidőn belül nem lép, bejelented csendháborításért és birtokháborításért.
2014. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind a kettőtök válaszát, utána járok a dolgoknak! Sokat segítettetek!
2014. ápr. 2. 15:31
 5/7 A kérdező kommentje:
+1 :)
2014. ápr. 2. 15:32
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szerezz be egy ugatogépet, nyomd a plafonra és menj el sétálni amikor a szomszéd otthon van. Hadd beszélgessenek a kutyák!:-)))
2014. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem fordított esetbe biztos ezt csinálták volna kedves szomszédaim :) :D
2014. ápr. 2. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!