Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alkalmazóm által nyújtott...

Alkalmazóm által nyújtott munkához köthető szálláson megkárosítottak. Ő nem kártérít. Hogyan kaphatok kártérítést az ügyben?

Figyelt kérdés

A Biotech USA szponzorált versenyzője vagyok.


Április 2-án a céggel Németországba utaztunk volna, ahol egy nemzetközi expón dolgoztam volna 8 sporttársammal együtt 4 napig, amiért 400 euro napidíj jár (erről külön szerződés nincs, vélhetően feketén csinálják). A cég a korahajnali indulás időpontjáig szállást biztosított nekem, ami egy alkalmazottjuk kanapéját jelenti egy IX. kerületi kis lakásban. Az estén azonban amíg aludtam betörtek a lakásba és az ellopott tárgyak között volt a telefonom, valamint a ruházatom, benne az irataimmal, lakáskulcsommal. Az esetről rendőrségi jegyzőkönyv készült. Így azonban nem tudtam kiutazni a csapattal, helyette rohanhattam haza zárat cseréltetni.


A teljes anyagi károm az eset miatt kb 400e Ft-ra rúg (van egy komoly nem anyagi kár is mivel nem tudtam ott lenni az év egyik legnagyobb spoteseményén), aminek egy részét szerettem volna ha a cég állja, tekintve hogy az ő munkájukban voltam és ők szállásoltak el egy biztonságtalan helyen. Azonban a cég semmit sem hajlandó téríteni, sőt ők fenyegetőznek jogi útra tereléssel, ha közzéteszem az említett esetet.


Kérdésem, hogy hova érdemes fordulni? Milyen lehetőségeim vannak a kártérítésre? Továbbá indíthatnak e pert ellenem amennyiben ezt az esetet, a hozzáállásukat közzéteszem?


2014. ápr. 14. 14:35
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
47%
Biztos én vagyok nagyon értetlen. Betörtek a lakásba, ahol aludtál, és elvittek mindenedet úgy, hogy nem vetted észre??? Hova kellett rohannod zárat cseréltetni, ha nem a te lakásod volt?
2014. ápr. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Zsuzsi szokatlanul felületes vagy: az alkalmazott kanapéján töltötte az éjszakát, nem a saját lakásában


mondjuk az nekem is érdekes, hogy mellette kirabolták a lakást


nézd haver, a problémád érthető, ám a munkáltatódnak a betöréshez semmi köze (tételezzük fel), így kártérítést sem fogsz kapni senkitől sem ... legfeljebb a betörőtől, ha megfogják és lesz miből fizetnie

2014. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Andizsuzsi ***** válasza:
57%

Lehet, hogy ez felületesség, de figyelj csak:


"Így azonban nem tudtam kiutazni a csapattal, helyette rohanhattam haza zárat cseréltetni."


Mi a búbánatnak kellett hazarohannia zárat cseréltetni, ha az alkalmazotthoz törtek be???

2014. ápr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:

Andizsuzsi, olvasd!

A cég a korahajnali indulás időpontjáig szállást biztosított nekem, ami egy alkalmazottjuk kanapéját jelenti egy IX. kerületi kis lakásban.

2014. ápr. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
ehhh Zsuzsi már benned sem bízhatok? hát ott írja, hogy az iratait és a lakáskulcsát is elvitték ... az iratból kiderül, hogy hová kell menni a kulcsokkal kipakolni a lakást :)
2014. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jajj lányok. Ha a Ti összes iratokat ellopnák a kulcsokkal együtt, Ti nem rohannátok haza zárat cserélni? A tolvaj tudja hova kell menni, és azt is hogy mivel nyitja az ajtót.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, a munkáltatónak ehhez semmi köze. Ha szerencséd lesz, lesz akitől kérhetsz kártérítést.

2014. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Andizsuzsi ***** válasza:
11%

"ehhh Zsuzsi már benned sem bízhatok?"


Nem, így van. De mentségemre legyen mondva, hogy azzal kezdtem, hogy én vagyok az értetlen. Jogos.

2014. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok! A cég adta ki ezt a szállást nekem. Ingyen oldották meg egy alkalmazottjuknál felelőtlenül. Ha hajlandóak valami olcsó hotelt fizetni ott ez az eset kizárható lett volna. Esetleg fuvart is fizethettek volna az én lakásomról. Szerintem egyértelmű, hogy az ő spórolásuk miatt töltöttem biztonságtalan helyen az estét.

De kérem, hogy olyan kommentelejen aki látja a jogi oldalát a dolognak és tud valós segítséget nyújtani!

2014. ápr. 14. 15:12
 9/12 Andizsuzsi ***** válasza:
0%
Azt hiszem kérdező, alapvető tévedésben vagy. Miért kellett a cégnek egyáltalán szállást biztosítania neked? Ha a munka Németországban volt, akkor ő nem köteles neked előtte Mo-n szállást biztosítani.
2014. ápr. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jujj Andizsuzsi, ezt inkább ne erőltesd! -.-'

Kérdező ott aludt a munkáltatójának az egyik alkalmazottjánál és este miközben Ő a diványon aludt kirabolták a házat.Elvitték az iratait és a kulcsát, ezért mehetett HAZA a SAJÁT LAKÁSÁBA zárat cserélni. Kérhet-e bárkitől is kártérítést? Ennyi. Érettségin szövegértés feltétel.


Kérdező. Hatalmas karrier lehet,ha sumákba megy minden körülötte.. 400 euro,de papír nincs róla. Hiszel még a mesékben? A napidíjad (400Eu) kifizették már?

400ezres kár. Mi volt nálad? Nem fura ez neked egy kicsit? És hogy sikerült úgy elvinnie a tolvajnak egy böszme táskát és a többi cumódat,hogy fel se keltél? Több kétely és kérdés felmerül az emberben az üggyel kapcsolatban. Jelen állás szerint,ha megfogják a tolvajt,akkor Ő rajta vasalják be...ha. Amúgy meg benyelted az egészet és többet nem hiszel el iylen ukmukfuk munkákat.

2014. ápr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!