Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alkalmazóm által nyújtott...

Alkalmazóm által nyújtott munkához köthető szálláson megkárosítottak. Ő nem kártérít. Hogyan kaphatok kártérítést az ügyben?

Figyelt kérdés

A Biotech USA szponzorált versenyzője vagyok.


Április 2-án a céggel Németországba utaztunk volna, ahol egy nemzetközi expón dolgoztam volna 8 sporttársammal együtt 4 napig, amiért 400 euro napidíj jár (erről külön szerződés nincs, vélhetően feketén csinálják). A cég a korahajnali indulás időpontjáig szállást biztosított nekem, ami egy alkalmazottjuk kanapéját jelenti egy IX. kerületi kis lakásban. Az estén azonban amíg aludtam betörtek a lakásba és az ellopott tárgyak között volt a telefonom, valamint a ruházatom, benne az irataimmal, lakáskulcsommal. Az esetről rendőrségi jegyzőkönyv készült. Így azonban nem tudtam kiutazni a csapattal, helyette rohanhattam haza zárat cseréltetni.


A teljes anyagi károm az eset miatt kb 400e Ft-ra rúg (van egy komoly nem anyagi kár is mivel nem tudtam ott lenni az év egyik legnagyobb spoteseményén), aminek egy részét szerettem volna ha a cég állja, tekintve hogy az ő munkájukban voltam és ők szállásoltak el egy biztonságtalan helyen. Azonban a cég semmit sem hajlandó téríteni, sőt ők fenyegetőznek jogi útra tereléssel, ha közzéteszem az említett esetet.


Kérdésem, hogy hova érdemes fordulni? Milyen lehetőségeim vannak a kártérítésre? Továbbá indíthatnak e pert ellenem amennyiben ezt az esetet, a hozzáállásukat közzéteszem?


2014. ápr. 14. 14:35
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

(sztem nincs olyan szó, hogy biztonságtalan....)


Amúgy a jog erre az esetre a "visz major" kifejezést használja. A munkáltatód (van munkaszerződés?) nem tehet a betörésről. Ez rajta kívül álló ok, így nem is felelős érte, így kártérítési felelőssége sincs.

2014. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

„Érettségin szövegértés feltétel.”

A szövegértésnek része az is, hogy észreveszed, hogy előtted már felhívták a figyelmemet az értetlenségemre, és én azt el is ismertem. Hamut is szórjak a fejemre?


És mellesleg a kérdésre is válaszoltam. A cég szállást sem lett volna köteles a kérdezőnek biztosítani, így felelősség sem terheli a történtekért.

„A napidíjad (400Eu) kifizették már?”

Milyen napidíjat fizettek volna ki neki, ha ki sem ment dolgozni?

2014. ápr. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!