Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy nini akit én hordok...

Egy nini akit én hordok orvosokhoz, mert a rokonok elhanyagolták, a testvére messze él, most jön haza ahogy értesítettem, a néni rossz állapotáról, hogy kulcsot kicseréljük, a kapun, mert vannak rokonok akik nem adták le a kulcsot, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már csak azért mert nekem nem volt a lakáshoz kulcsom,nehogy valami jogi vitába keveredjek,vagy gyanúsítgatásba,hogy ezt és ezt vittem el onnan.Tehát rám ne fogják,hogy loptam,vagy stb.Én úgy gondoltam bemegyek a rendőrségre és szolok,hogy a testvére holnap érkezik és zár cserét szeretnénk csinálni,vagy mi a teendő ilyen esetben?
2014. ápr. 14. 19:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Te ott nem cserélhetsz zárat, csak ha a néni (mert gondolom, egy nénit hordasz orvoshoz, nem egy nini-t) kifejezetten azt kéri, hogy cseréld le a zárat.

A rendőrségnek ehhez perpillanat semmi köze, értelemszerűen nem is fognak vele foglalkozni (bármily meglepő, a rendőrség dolga még mindig az lenne, hogy a bűncselekményekkel foglalkozzon).


Viszont ha a zárcsere azért történik, mert a néni nem akarja, hogy a rokonok bejuthassanak a lakásba, akkor ezt érdemes lenne írásban kérnie tőled (és tanúk előtt, akik nem a te rokonaid-barátaid).

2014. ápr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírásért:igen egy nénit hordok és nem én cserélném a zárat,a testvére aki holnap utazik haza mert a nénit kórházba viszem 1 hét múlva.Tehát szomszédok jelenlétében cserélne zárat és azok aláírják mint tanuk mondjuk 3 személy az akkor elég?Még egyszer elnézést a helyesírásért,és a figyelmetlenségemért,de egy kicsit zaklatott vagyok mert a néninek pár napja talán hete van hátra.
2014. ápr. 14. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:
Van valami öröklési/eltartási szerződés? Ha nincs, akkor jobb ha tudod, hogy pl sima végrendeletnél nem a tied minden, kérhetik a rájuk eső rész felét. Most ha nincs, amikor a néni jobb paszba van, közjegyző/ügyvéd jelenlétében alá kell íratni vele egy eltartási szerződést (így nem támadható annyira). Ha netán már nem tud se beszélni, se semmi, akkor mindenképp beszélj ezügyben közjegyzővel. A zárcserét ezután elvégezhetnéd, így viszont nem, csak a néni engedélyével. Erről célszerű írásban igazolást kérni, nehogy ezt később rádverjék.
2014. ápr. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ,egyébként nem tartok igényt semmire,mindent a testvérére akarok hagyatni én mégis csak egy idegen vagyok.Ő érdemli meg hisz ő a közvetlen egyenes ági leszármazott.Én csak 24 éve ismerem, és csak a volt család ismerőse vagyok.Köszönöm még egyszer a választ,csak attól féltem nehogy valami,bajom származzon ebből a dologból,nehogy rám fogjanak valamit.Ezért szóltam a testvérének,hogy jöjjön és cseréljen zárat,tanuk jelenlétében,azt nem tudtam,hogy elég a szomszédok mint tanuk jelenléte is.Üdv.:További szép estét és jó egészséget.
2014. ápr. 14. 22:34
 5/5 A kérdező kommentje:
Most tudtam meg,hogy a lakás 45-50%-a az örökségem lesz ,mik a jogaim,és a lakáshoz kaptam kulcsot amiről papír is készült,4 tanú írta alá,valamint a rendőrségen is be van jelentve és jegyzőkönyv is és hangfelvétel is készült.a végrendeletet közjegyző csinálta.
2014. szept. 17. 00:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!