Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én itthon magyar országon...

Ha én itthon magyar országon fogyasztok marihuánát, de nem adom el csak én és esetleg a baráti társaságom fogyasztja akkor az szabálysértés, bűncselekmény vagy mi? Tehát a nem terjesztőknek mennyi jár? És legfőkép mi?

Figyelt kérdés
Ne hogy valaki azt higgye, hogy drogos vagyok :) egyszerűen csak érdekel mert ismerek "fogyasztókat". Előre is köszönöm a pontos és értelmes válaszokat.
2009. dec. 22. 12:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Mindenképp szabálysértés, pénzbírság minimum, de hogy börtön e... terjesztésért biztos.
2009. dec. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ én úgy hallottam, hogy 2g alatt 30ezer ft tehát szabálysértés
2009. dec. 22. 13:07
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Bűncselekmény.Kábítószerrel való visszaélés bűntettje:aki tart,elad,be-kihoz az országból, elősegíti ennek a tevékenység űzését(pl a Szigeten odaadod a haverodnak a sátrad,hogy ott nyugodtan szívhat) stb.Sőt,ha Hollandiában szívsz és itthon kiderül(pl aznap hazajössz és drogteszten megbuksz)is bűncselekmény,mert magyar állampolárként külföldön is vonatkoznak rád a törvények.Enyhítő körülmény a csekély mennyiség(meg van határozva miből mennyi),a bűntetlen előélet,a fiatalkorúság,az hogy olyan területen tetted,ami nem súlyosbító(pl nem iskola,művház,kórház stb,törvényben ez is meg van határozva).Ha lebuksz először ezzel gyanúsítanak,eztán ügyészség elé kerül,ahol jobb esetben ügyészi megrovást és pénzbírságot kapsz,rosszabb esetben vádat emel,amiből többféle ítélet születhet:ejtik a vádat,pénzbüntetés,felfüggesztett fogház(súlyosabb esetben fegyház)letöltendő.Egyébként nem kell eladnod,elég ha a haverdodnak adsz egy-két slukkot a spangliból(átadás;súlyosbító,amit még súlyosbít ha a haver nincs 18,a tett helyszíne,stb)BTK 282§-283§-a szerint.
2009. dec. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Elterelés
2009. dec. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
akkor semmi nem jár. El kell menned valami elvono szeruségre és levan tudva.
2009. dec. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13:25 vagyok.Tanuljuk már meg ,hogy NINCS MÁR ELTERELÉS,nem lehet kibulizni,hogy-"Én csak x grammot szívtam,megyek hat-hét beszélgetésre a Nyírőbe,hogy a drog ejnye-bejnye aztán csókolom.",mert az Alkotmánybíróság aloktmányellenesnek minősítette,így visszaállt az eredeti törvény.Valami olyasmi volt az indok,hogy a mámorhoz való jog alacsonyabb,mint az egészséghez való jog. [link] [link]
2009. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ha nem árulod, akkor megúszod priusz és bírság nélkül.
2009. dec. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
én sem vagyok 18 és ha a haverom akinek átadom ő sem akkor mi a helyzet?
2009. dec. 22. 14:30
 9/13 anonim ***** válasza:

Hé öreg, te már így is túl sokat fogyasztottál:


"magyar országon" :)

2009. dec. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
észrevettem, hogy elírtam ÖREG!:D
2009. dec. 22. 15:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!