Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A 8 Joule energiájú légpuskáér...

A 8 Joule energiájú légpuskáért tényleg ugyanúgy 2-8 év börtönt kapni Magyarországon, mint egy éles sorozatlövő Kalasnyikovért? Ezt hogy?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 29. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen ez a szabály, hogy az már lőfegyvernek számít.

Ez pontosan ugyanolyan dolog mint az, hogy nem bűncselekmény ha csak 49.000Ft értékben lopsz.

2014. ápr. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Ilyen alapon egy Colt revolverért miért annyit kap az ember mint egy Gepárd mesterlövészpuskáért. Van különbség a kettő hatásában, jogilag mégis ugyanannak számít.
2014. ápr. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kovpet ***** válasza:
91%
Jogilag igen, de nem gép dönt, hanem egy ember, aki mérlegel. Egy bűnöző a Kalasnyikovjáért meg is kapja majd a 8 évét, te meg a 8J-os dupla rugós Slaviádért csak pénzbírságot fogsz kapni.
2014. ápr. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

ma 11:07


Haverom tavaly a 17 J-os Weirauch pneumatikus légpuskáért 2 év 6 hónap felfüggesztett börtönbüntetést kapott, meg fél misi pénzmellékbüntetést. Csak a miheztartás végett :)

Én mindenesetre otthon azonnal kihajítottam a Slaviából az erősebb rugót. Nem viccelnek ezzel manapság a bírók.

2014. ápr. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1,3:

Köszi. Egy fórumon mondták, hogy azért is jár a 2-8 év. Volt egy légpuskám, aminek bizonytalan voltam az erejét illetően. Lehetett 5 Joule, de 15 is akár, úgyhogy inkább eltüntettem és vettem boltban egy 7,5 alattit kerti lövöldözésre.


2:

Mellbe lőni téged egy 8 Joule-os légpuskával, vagy egy sorozatot beléd lőni egy Kalasnyikovval.

VAGY

Mellbe lőni téged mondjuk egy Colt Pythonnal, vagy egy Gepárddal.


Látod a különbséget a két példa között? A nem halsz meg, meghalsz; és a meghalsz, meghalsz között?

2014. ápr. 29. 11:29
 6/10 kovpet ***** válasza:

Orbán Récsöl: 7,5 helyett a 8 is más meg a 17 is más, de azért hadd ne higgyem el, hogy ha nem követett el vele semmit, akkor 2 és fél évet kap miatta meg fél misit. Ha vadászott vagy garázdaságot követett el vele vagy ilyesmit, akkor megértem és jogosnak is tartom.

De csak a birtoklásért? Fellebbezni kell akkor.


Kérdező: ha 7J körüli a fegyver és buzgó az igazságügyi fegyverszakértő, akkor megolajozza kicsit és lesz belőle 9J az elégő olaj miatt... Jól tetted, hogy nincs már nálad. Hülyeség az MKH kártya, de mondjuk ilyesmire pont jó. Védi a hátsód valamennyire :)

2014. ápr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4es, de valamit csinált is vele, nem?
2014. ápr. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Amúgy én is ezen gondolkoztam:


Hogy lehet valakit elkapni általában 7,5 Joule feletti légpuskával? Hát úgy a legkevésbé, hogy otthon a kertben használja célba lövöldözésre, amire kell.

2014. máj. 1. 15:41
 9/10 anonim ***** válasza:

én úgy tudom légpuska szabadon tartható


ugyanakkor ha bűncselekményt követsz el vele, egy airsoft fegyver replika is fegyverhasználatnak minősül

2014. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kovpet ***** válasza:

"én úgy tudom légpuska szabadon tartható"


Igen, 7,5J torkolati energia alatt. Felette lőfegyver, 2-8 év jár érte.

2014. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!