Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A vadásznak lehet akár 6-8...

A vadásznak lehet akár 6-8 lövetű sörétes puskája Magyarországon, otthon tartva? Megéri kiváltani a vadászengedélyt csak azért, hogy utána otthon lehessen éles puskám?

Figyelt kérdés

Ha meglenne a vadászengedélyem, akkor otthonra lehetne Mossberg 500-asom, vagy Remington 870-esem?


Én így tudom:

-félautomatából maximum 3 lövetű lehet, akár golyós, akár sörétes

-sörétesből bármilyen kapacitású lehet, de akkor ismétlőnek kell lennie, ami a söréteseknél előágyszán ismétlőst (pump-action) jelent.


Simán belevágok akkor, "vadász" leszek és lehet otthon puskám.


2014. márc. 16. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyből ilyet nem ?

[link]

2014. márc. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na látod, ez egy mindenképpen hergelős, provokátor válasz.

Igen, ilyet is!

Tudod mit tud ez egy olyanhoz képest, amit én mondtam? Semmit extrát!


Az ostoba emberek meg mindig csak a külsejét nézik. "Jajj, ez fekete? Meg ott van az az izé a tetején. Akkor biztos veszélyes!"


Lófaszt! Nézd már meg például ezt a két puskát. Direkt az olyanok kedvéért csinálták ezt a képet, mint amilyen te is vagy:


[link]


Sőt, nézd csak ezt a puskát. Tök átlagos vadászpuska, nem? "Biztos ilyenje van minden vadásznak. Hosszú a csöve, meg műanyag helyett fa ágyazás van rajta." Ez a lenti mégis legalább ugyanolyan jó, mint az általad linkelt, mert ez félautomata, vagyis egy lövés-egy billentyűelhúzás alapon működik, míg az összes eddigi korábbi ismétlőfegyver.

[link]

2014. márc. 17. 08:00
 3/8 anonim ***** válasza:
A vadászat nem olcsó hobbi, ismerősöm havi 30-50 ezret költ csak tagsági díjakra. Ha neked így is megéri, akkor hajrá. Otthon csak úgy tarthatsz fegyvert, hogy megfelelő szekrénybe zárod és a töltényeket külön elzárod. És ezt bármikor ellenőrizhetik. Szóval betörő elleni védelemre nem igazán jó.
2014. márc. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális választ.

Tudom hogy nem olcsó. De mindig akartam éles fegyvert otthonra (tudom, ez nem Szlovákia, Csehország vagy Ausztria, szóval nem egyszerű), de az utóbbi időben lett rá pénzügyi keret nagyon.


Néztem és a kettő közül, hogy sportlövő vagy vadász, a vadász sokkal olcsóbb, igaz a vadász csak puskát tarthat otthon, a sportlövő pisztolyt is. De a puska is megfelel bőven (sőt, sokmindenre az jobb, mint a pisztoly).


Részben betörő ellen is jó lesz. Úgy mondom, hogy még mindig jobb hogy ott van a páncélban elzárva és mondjuk 1 percbe kerül kinyitni mindkét zárat (kulcs MINDIG nálam) és betölteni a lőszert a fegyverbe, minthogy egyáltalán nincs otthon.

Részben pedig csak úgy általában, szerintem minden háztartásba ahová akarnak, ahol minden ott lakó felnőtt beszámítható és büntetlen előéletű, kellene egy puska. De mivel nem vagyok miniszterelnök, ezért ezt nem tudom megvalósítani, csak hogy nekem magamnak legyen otthonra.

2014. márc. 17. 12:33
 5/8 anonim ***** válasza:

"Tudod mit tud ez egy olyanhoz képest, amit én mondtam? Semmit extrát!"

Azt leszámítva, hogy a Mossberg 500 és a Remington 870 hagyományos pump-action puska, míg a SPAS gázelvezetéses félautomata, tényleg nem tud semmi extrát.

Talán ez lett volna a lényeg, nem a provokáció :D

2014. márc. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Látom hogy én is hibáztam.

A Mossbergnek és a Remingtonnak létezik sport- és vadász változata is, de a SPAS kifejezetten "taktikai" fegyver. Akárhogy kerestem, nincs vadász verziója. Szóval a vonatkozó részekért elnézést. A wikin ott van, hogy "pumpás/félautomata". Csak én ostoba parasztként csak filmekben láttam eddig SPAS-12-t, ott meg mindig pump-actionként.


De egy Remington 870-je vagy egy Mossberg 500-a biztos simán lehet egy magyar vadásznak. Csak nem a csúnya "taktikai" verziók közül, hanem a vadásziasabb kinézetűek közül. Nekem meg mindegy hogy fekete színű, pisztolymarkolatos, 8+1-es, állítható válltámaszos, vagy pedig hosszabb csövű, faberakásos/terepszínű, 5+1-es változat-e. Egy kétcsövű, kétlövetű vadászpuska is jobb lenne még, mint a nagy büdös semmi.

2014. márc. 18. 07:34
 7/8 A kérdező kommentje:

Találtam vadászt, akinek 5+1 lövetű "pumpás" shotgunja van. Később megy is a beszéd arról, hogy ő is csak azért lett "vadász", hogy lehessen otthonra éles puskája (és igen, a legtöbb "vadász" ilyen most is). Egy Remington 870-je van.


[link]

2014. márc. 31. 20:05
 8/8 anonim válasza:
31%
Neked semmiképp nem ajánlok semmilyen fegyvert, a gond már ott kezdődig, hogy hogy lehet valakinek annyi esze, hogy éles fegyvert tároljon otthon? A fegyverszekrényben minden esetben üresen kell elzárni, de még a lőszert is külön szebed csak tártolni. Mellesleg a törvény kimondja, hogy vadászfegyvert csak vadászati célból használhatsz és tarthatsz. Attól meg nem leszel vadász, mert van egy (vadász szakzsargonnal élve) "rejszpuskád". Ezt onnan tudom, hogy én is vadász vagyok, 18 éves létemre.
2017. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!