Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor fogják Magyarországon...

Mikor fogják Magyarországon eltörölni végre az "anyja neve" rubrikát (értsd: mindenféle hivatalos okmányból)?

Figyelt kérdés
Mikor jut el a magyar törvényalkotás addig, hogy ezt végleg eltörölje, pl. jogharmonizáció címén?

#törlés #jogharmonizáció #anya neve #civilizált országok
2014. máj. 13. 13:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Más országban még az apja neve is ott van!
2014. máj. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 klopusz ***** válasza:
87%

Miért kellene eltörölni? Téged miért zavar?

Hivatalos okiratokban a könnyebb "beazonosítás" végett mindenképpen szükségesnek tartom, hiszen nem valószínű, hogy többszáz Tóth Istvánnak vagy Kovács Józsefnek az édesanyját is ugyanúgy hívják.

2014. máj. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
mit értesz jogharmonizáció alatt?
2014. máj. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, hogy semmi köze senkinek ahhoz, hogy engem zavar-e és ha igen, miért.


Kérdeztem valamit, kizárólag erre várom a válaszokat. Köszönöm.

2014. máj. 13. 13:52
 5/19 A kérdező kommentje:
3-as: Azt, amit a szó jelent. Bizonyára ismered.
2014. máj. 13. 13:52
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem fogják, mert az azonosításhoz szükséges. A név+születési idő és hely kevés. Néha még az anyja neve is.
2014. máj. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem törölhetik el, mert akkor hogy azonosítanák be a sok Szabó Sándort, mondjuk?
2014. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
jó, így már világos. azt hittem mást értesz alatta. akkor viszont nem értem miért lenne erre szükség? érvelj kérlek, mert így semmi értelme az egész kérdésnek
2014. máj. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

8-asnak:


Németországban élek évek óta. Itt sehol, soha nem kérik az "anyja nevé"-t, mert elegednő nekik a születési idő és hely. Nagyon kevés az az ember, aki ugyanazon a napon és helyen született, ugyanazon névvel. Ha ez fordul elő, csakis akkor kérik pluszban a plusz adatot, nem pedig alapból.

2014. máj. 13. 14:01
 10/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem is itt élsz, akkor miért foglalkozol ilyenekkel? Azokat sem érdekli, akik itt élnek. De ha már választani lehetne, hogy mit utánozzanak Németországból ,akkor inkább a fizetés kéne, nem ilyen hülyeségek.
2014. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!