Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek is emelni kéne a...

Szerintetek is emelni kéne a matematikaórák számát az általános és középiskolai tantervben, valamint középiskolában is tiltani kéne a számológép használatát?

Figyelt kérdés

2014. máj. 14. 01:03
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 A kérdező kommentje:
A tizenévesek nagy része úgy sétál ki az érettségivel a kezében, hogy elfelejtett írásban osztani, szorozni, az általános iskolai oktatás során túl lassan vezetnek be fontos fogalmakat, műveleteket, emiatt a középiskolában az alap szintű matematikaoktatásból kiesik az integrálszámítás és a komplex számok.
2014. máj. 14. 01:05
 2/76 anonim ***** válasza:
32%

Én fordítva tenném.

Matematikának nagy fejlődés kéne. Már nem jó semmire.

A multimédia, informatika, programozás viszont korszerű és hasznos.

Túl sokat tesznek bele a mtek tervbe, nincs elég óra arra, hogy beérjük magunkat (mert én még iskolába járok, informatikára)...

Egy jó kis multimédiánál nincs hasznosabb...photoshop, animációk, hangvágás, mindenféle.

A matematika régimódi. Ezzel nem azt mondom, hogy nem kell tanulni, csak ésszerűbben.

2014. máj. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:
87%

A matematika óra csak addig hasznosítható a többségnek, hogy megtanul összeadni,kivonni,szorozni,osztani(sokan tényleg csak számológéppel tudnak már osztani).


De azt SOHA sem felejthetjük el, hogy a matematika óra lényege nem az, hogy a matematikát megtanuld, hanem, hogy fejleszd a logikai gondolkodásmódod, a probléma megoldó képességed.


Ugyanis a beszélgetésekkel, szociális tevékenységekkel stb csak a "humán" részünket terheljük, de kell a logikai is.


Igaza van az 1. válaszolónak, jobban rákéne menni a gyakorlatiasságra, mert azért valjuk be, Pitagorasz-tételét az emberek 99% csakis azért tudja, mert meg kellett tanulni a dolgozatra, de soha az életbe nem használta(és nem is fogja nagyvalószínűséggel) a gyakorlatban.


Mérnökök stb persze kivételek, de hát tudjuk, mennyi középiskolás lesz mérnök.

2014. máj. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 anonim ***** válasza:
30%
Én még az érettségiből is kivenném. Gyártásvezető vagyok, nem kis pénzek kerülnek ki a kezemből, de még a hatványozást sem használom, mert nem kell. Sok értelme volt térgeometriát tanulni, úgy csináltak, mintha enélkül azonnal meghalnék az életben. Pedig nem sok feleslegesebb tárgy van, mint a matek.
2014. máj. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/76 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem kell a matek, én minden részét használom amit suliban tanultam, igaz én mérnök vagyok. Viszont lehetne korszerűsíteni, és ehhez több tanóra kell. Kell ismerni a hátterét a dolgoknak, és meg kéne mutatni, hogy ez a gyakorlatban számítógéppel milyen flottul és gyorsan megy. Kicsit életszagúbbá kéne tenni.


Viszont a kézi számítást feleslegesnek tartom, én se használom soha, ha más nem is de egy telefon mindenképp van ma már az embernél. Inkább normálisan becsülni kell megtanítani a gyerekeket.

2014. máj. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
96%

Attól, hogy ti humán beállítottságúak vagytok attól még kell a matek. Én személy szerint utáltam a magyar órákat, semmi hasznosat nem tanultunk de kussoltam, mert valakinek hasznos.


Azt, hogy legyen több óra támogatom, de én nem venném el a számoló gépet, inkább megengedném, hogy használjanak wolfram alphát is. A való életben mindenki használja, mert gyorsabb és pontosabb

2014. máj. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 anonim ***** válasza:
96%

Számológép nélkül szögfüggvények, gyök, köbgyök, frakcionális stb.??


A diákok már így is leterheltek, rengeteg dolgot kell bemagolniuk, miközben alig kapnak hasznosítható tudást, sőt, inkább lenevelik őket a gondolkodásról, magoljanak inkább.

Azt pedig fel kéne fogni, hogy felesleges matematikussá képezni mindenkit, a többség nem lesz az, alig fog valamit használni belőle a későbbi tanulmányai és élete során. Az általános képzésben nem szabad csak egy ágat kiemelni, ott mindenből meg kell tanítani az alapokat.

2014. máj. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
96%
Nem emelni, hanem modernizálni kéne a matematika oktatást. A régebbi időkben - amikor még nem volt számítógép, akkor az alap matematikának hasznát vették a diákok a mindennapi életben. Akkor mondhatta a tanár, hogy tanulj meg szorozni fiam, mert hasznát veszed bevásárlásnál, mivel erre a célra elég egy egyszerű telefon is.
2014. máj. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
23%

A legfeleslegesebb tantárgy.


A matematika tananyag 90%-a a nagybetűs életben hasznavehetetlen szinte mindegyik szakmában. Kivéve ha mérnök az ember,mert a tervezéshez kell tudni komolyabban a számításokat.


Én gépésztechnikus vagyok és a munkám során a 4 alapműveletnél(összeadás,kivonás,szorzás,osztás) nincs szükségem bővebb matematikai tudásra.

2014. máj. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
73%

nahát, nem gondoltam volna, hogy ennyire buta emberek vannak itt.. gondolom az nem jutott el az agyatok helyéig, hogy nem azért tanultok matematikát a középiskolában, hogy tudjatok deriválni vagy valami, hanem hogy a gondolkodásmódotokat fejlessze. És ahogy elnézlek titeket, inkább emelni kéne a matek órák számát, bőven van még hova fejlődni.


Azt különösen humorosnak tartom, hogy az első válaszoló szerint a matematika elavult :D. Ráadásul a programozással érvel e mellett, ami a matematikára épül. Te lehetsz csak az igazán egységsugarú droid. Na meg a Photoshop xD. Látszik, hogy gőzöd nincs a dolgokról. Elárulok neked valamit: matematika nélkül te Photoshop-ban egy vonalat nem tudnál húzni.

2014. máj. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!