Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az emberi élet előbbre való...

Az emberi élet előbbre való mint az állati?

Figyelt kérdés
Ha kigyullad a házunk (társasház) és találok a folyosón egy eszméletlen embert és az eszméletlen macskám/kutyám, akkor törvényt sértek, ha először a saját állatom mentem meg és csak utána az embert (aki lehet addigra meghal)?

2014. máj. 19. 13:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, hogy mi lenne, ha te lennél az az eszméletlen ember és gondold át újra a kérdést.
2014. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
79%

"gondold át újra a kérdést."


Ne kérj tőle ilyeneket. Teljesen távol áll ez tőle.

2014. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Őszödi Ferenc ***** válasza:
37%
Beteg vagy.
2014. máj. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Ha minimálisan is eszméletemnél lennék akkor mondanám a megmentőnek, hogy előbb a macskám, mert értem hamarabb visszamenne még egyszer a megmentő mint egy macskáért
2014. máj. 19. 13:29
 5/22 A kérdező kommentje:
Megelőzvén az ilyen kommenteket, nincsen benne csavar, az eszméletlen ember nem Hitler vagy valamilyen tömeggyilkos, hanem egy átlagos polgár és az állat sem aranyat ürít, hanem egy átlagos házikedvenc
2014. máj. 19. 13:34
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
#4 A megmentő nem tudhatja, hogy vissza fog tudni menni érted vagy sem, ha a macskát hozza ki először. Nyilván az embereket kell először kimenteni.
2014. máj. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
67%

Igen, sokkal előbbre való. Az a földön fekvő amber valakinek az anyja vagy apja vagy gyereke vagy testvére. A macska halálán azért az ember hamar túlteszi magát, adott esetben több ízben is élete során, mindenféle lelki károk nélkül.


Gondolj bele annak az embernek a helyébe, akinek az anyját hagytad ott megégni a macskád miatt. Lehet, fölgyújtana macskástul.

2014. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként egy megmentő tuti nem kockáztatná az életét egy macskáért azzal, hogy ismét bemegy egy égő házba. Méghozzá azért, mert a saját élete is előbbre való egy macskánál.
2014. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
59%

Lehet, hogy megfosztanál 3 gyereket az anyjától/apjától. Mit éreznének ők azután? Hogy tartaná el a hátrahagyott férj/feleség a családot?

Képes lennél egy egész családot tönkretenni a macskádért? Attól a macskától ki ki függ? Lehet, hogy te szereted, de hatalmas önzőség lenne a házikedvencedet választani egy családanya helyett.

2014. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Oké felfogtam, gonosz ember vagyok, de engem a dolog jogi oldala érdekel
2014. máj. 19. 14:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!