Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sért-e valamilyen jogot,...

Sért-e valamilyen jogot, törvényt, ha egy utcán álló autót lefényképezek?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra , hogy látok mondjuk egy Ferrarit és lefényképezem , esetleg úgy , hogy oda is állok mellé.

Ezt megtehetem vagy sért valamilyen szabályt?

Azt most hagyjuk , hogy mit szól hozzá a tulaj , azt vállalom.. :D


Kösz a válaszokat!



2014. máj. 23. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Nyugodtan lefényképezhetsz egy autót az utcán.
2014. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Rendszám nem lehet benne. Rendszámot ugyanis csak belügyi szervnek, vagy közig. eljárás keretében (parkolóőr az önkormányzatnak) fotózhat.


Persze ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy ahhoz, hogy megbüntessenek ezért, ill. kitöröltessék veled a képeket, az kell, hogy egy rendőr éppen arrafelé vetődjön, észrevegye, hogy fotózol, és épp olyanja legyen, hogy emiatt kötekedni akar. És ez azért igen ritka. Mindenesetre megtenni megteheti.

2014. máj. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
rajt lehet a rendszám a saját képeden ... csak nem dobhatod fel a netre úgy, hogy látszik
2014. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem sért semmilyen törvényt.
2014. máj. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat ! :) Akkor most már nyugodtabban fogom fotózni a jó kocsikat :)
2014. máj. 24. 10:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Én megengedném hogy az én jó autómat fotózd. Persze ehhez egy feltételnek teljesülni kellene. A jó autónak!
2014. máj. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 PearlDiver válasza:
Nekem olyan szempontból merült fel a kérdés, hogy mostanában le szoktam fényképezni a szabálytalanul megálló autókat (pl. amelyik ráparkol a bringaútra). Van, hogy a sofőr benne ül, és volt már hogy pampogott miatta. Kerestem a témában rendelkező törvényt, de egyelőre nem találtam (ez ugyebár más, mint a képmáshoz fűződő jog).
2018. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!