Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valóban így van?

Valóban így van?

Figyelt kérdés

Németországban lesz munkám és lakásom is, ahova hivatalosan be leszek jelentkezve.

Állítólag ha Németben lesz lakcímem, akkor az itthoniból ki kell jelentkeznem, különben komoly büntetésre számíthatok. Ez igaz? Sok ismerősömnek meg van az itthoni meg a kinti lakcíme is.



2014. jún. 1. 23:14
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem így van, az ideiglenes külföldi tartózkodást nem kötelező (illetve nem is lehet) bejelenteni, ezzel a magyar lakcím megmaradhat. Hogy neked mi az ideiglenes, azt te döntöd el. A TB-nek viszont 15 napon belül be kell jelentened, hogy külföldön vagy biztosított. Máskülönben utólag követelik rajtad a járulékot, ha megmarad a lakcímed, de nem fizetsz TB-t.
2014. jún. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell, nagyon sokan nem jelentkeztünk ki otthon. Nekem is megmaradt az otthoni, de ahol lakom, ott be kellett jelentkezni (itt nincs ideiglenes vagy állandó, csak bejelentkezés van és kész), csak így tudok mindent intézni.


Két lehetőség van otthon.

Vagy azt mondod, hogy véglegesen távozol, ebben az esetben az állampolgárságod és az útleveled megmarad, de a személyit le kell adnod.


A másik az ideiglenes külföldi tartózkodás, azt hogy az ideiglenes 5 hónapot vagy 5 évet jelent, az a te dolgod. Ezt tavaly február óta nem kell bejelenteni az okmányirodában, utazol és kész. Megmarad minden iratod, a magyarországi állandó lakcímed.

DE! mivel van állandó magyarországi lakcímed, így a TB-t fizetni kell. Ha már EUs országban (vagy akivel van egyezmény) hivatalosan dolgozol és ott fizeted az egészségbiztosítási járulékot, így otthon nem kell (és nem is szabad két helyre!) fizetni. Utazás előtt menj el a NAV-hoz és az OEP-hez, és jelentsd be a külföldi munkavállalást.

Én amikor kiutaztam, akkor még volt kint állásom, egy ideig én fizettem otthon a havi 6600-at. Amint lett kint állás, otthon a meghatalmazottam szépen bejelentette (bár lehet, hogy ügyfélkapun keresztül is el lehet intézni), hogy külföldön ilyen-olyan szám alatt fizetem az egészségbiztosítási járulékot. Le kellett adni az EU-s kék kártyát, és ennyi.

Ezt érdemes elintézni, mert a NAV behajtja ám az elmaradt járulékokat, sok embertől kérte ám az 100-200 ezret, mint elmaradt járulék. Aztán volt nagy rohangászás, hogy ők már hónapok óta külföldön fizetik.


[link]

2014. jún. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!