Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy ingatlan csak az egyik...

Egy ingatlan csak az egyik házastárs nevén van, a másik meghal. Ki az örökös?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. dec. 31. 17:04
 1/4 A kérdező kommentje:

A szüleim 20 év házasság után elváltak. Az ingatlan ahol éltek édesanyámmal,50-50% részesedésük volt. Az apai-anyai részről lemondtam és, a testvérem nevére került az ingatlan. Testvérem már meghalt.

Édesapám újból megnősült, új életet kezdet. Előző házasságából nem vitt semmit.. Édesapám meghalt, de az ingatlan, a kocsi, meg minden vagyontárgy a felesége nevén van. Közös gyermekük nincs. Az új feleségnek 3 gyermeke van, az előző házasságából, testvéremnek 2 gyermeke.

2009. dec. 31. 17:08
 2/4 A kérdező kommentje:
Még annyit fűznék hozzá, hogy a közös életüket úgy kezdték, hogy az új feleség is elvált, és egy fél ház árából indítottak egy vállalkozást. Tehát nem az új feleség ingatlanjában éltek, hanem közösen szerzett ingatlanban.
2009. dec. 31. 17:12
 3/4 anonim ***** válasza:

A testvéred gyermekei öröklik az apai köteles részt, az új feleségé a haszonélvezet és a saját része.


Amennyiben jól tudtam kihámozni, amiben nem vagyok biztos, mert kegyetlen kusza az alaphelyzet is és még rátettél azzal egy lapáttal ahogy leírtad. Szerintem keress egy ügyvédet, azt a 20 ezret megéri a konzultáció.

2010. jan. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha csak a nő nevén van, nehéz lesz bizonyítani, hogy nem a különvagyona akkor is, ha a házasság alatt szerezte.
2012. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!