Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért raktak be szerintetek...

Miért raktak be szerintetek az alkotmányba olyanokat, mint "Mindenkinek joga van a testi és lelki egészséghez. ", vagy " Magyarország elismeri és érvényesíti mindenki jogát az egészséges környezethez. " -mikor semmi esély ezek elérésére?

Figyelt kérdés
Szerintem ezzel csak azt érik el, hogy lehet hőbörögni. Becsületesebb lett volna azt mondani, hogy a szegények élete régen is szívás volt, most is az lesz sajnos, és hogy bizony nem lehettek egészségesek minimálbérből tengődve, lepusztult házban, rossz, szennyezett környezetben élve!

2014. jún. 12. 11:51
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Értem a problémát.

Ezzel az alapvető joggal kapcsolatban KÉT feladata (most jól számoltam) van az államnak:

1) az egészségügyi ellátórendszer fenntartása

2) az egészségbiztosítási rendszer fenntartása


Ez jelenti a:

1) megelőző ellátásokat, betegségek korai felismerését

2) a gyógyító ellátásokat (háziorvos, járóbeteg-szakellátás, fekvőbeteg-szakellátás, meg egyéb, mentés, betegszállítás, szülészet etc.)

3) még idejöhet a közgyógy...


Amire Te gondolsz, az az egészséges környezet, munkavédelem etc. Az is része, de már nem kifejezetten állami feladat, hanem részben a munkáltatóé, tulajdonosé, ha rászoruló az önkormányzaté... azért ne mindenért az államot okoljuk!

2014. jún. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!