Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van esélyem, érdemes perelni?

Van esélyem, érdemes perelni?

Figyelt kérdés
Érdemes-e beperelni a DÉMÁSZ áramszolgáltató céget, ha az áram bekötest, melynek határidelye 40 nap, akár 1 nappal is túllépik?

2014. jún. 21. 00:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ügyeljünk a helyesírásra, mert nem akarjuk lejáratni magunkat.


Másodszor, ha így tesz, akkor kötbért kell fizetnie. Ha nem fizet, na akkor lehet pereskedni, aminek jóformán semmi értelme, mert csak évek múlva lesz érdemi eredménye, addig meg költöd a pénzt rá és megesz az ideg. Persze megnyerni valószínűleg meg fogod, viszont kérdés, hogy megéri-e a ráfordított idő?

2014. jún. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Először is a DÉMÁSZtól kérd a kötbér kifizetését.

Csak ha ezt elutasítják (ezt írásba kell adniuk) léphetsz tovább jogorvoslatért.


A papírral menj a fogyasztóvédelemhez, azon belül is a Békéltető Testülethez peren kívüli megállapodás céljával!

Papírokkal igazolod, hogy túllépték a határidőt és hogy nem fizettek kötbért. Ez már elég ahhoz, hogy behívják őket és Téged mediációs eljárásra, peren kívüli megállapodásra.

Ez tuti elég lesz, 2 hónapon belül pénzednél vagy.

2014. jún. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

*határideje (kössz, kicsit ideges voltam)

Köszi a válaszokat... Akkor sajna nem nagyon van értelme. :(

2014. jún. 21. 20:04
 4/8 anonim ***** válasza:

"Csak ha ezt elutasítják (ezt írásba kell adniuk) léphetsz tovább jogorvoslatért."


Persze, és ha valaki ellopta a kocsimat, akkor annak írásba kell adnia... Ilyen baromságot is rég olvastam itt :D


Ha nem fizetnek, egyszerűen be kell sétálni a rendőrségre, és fel kell őket jelenti. A többi megy a maga útján. Ha közben fizetnek, akkor lezárják az eljárást (legalábbis a te részedről, nekik lehet, hogy kell büntetést fizetni).


De, mint írtam, sok ideig elhúzódhat, bíróságra kell járkálni, stb. Szóval az időből nagyon sokat elvesz, ha meg ügyvédet fogadsz (amit azért nem árt), akkor pénzbe is kerül. Szóval érdemes meggondolni.

2014. jún. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4: Nem vagy tisztában a jogágakkal. Tíz jogág van, ebből az autólopás a büntetőjoghoz tartozik, de a fogyasztóvédelem a polgári joghoz. Ennek más az eljárási rendje.

Mehetsz a rendőrségre, de ott csak azt fogják mondani, amit én is írtam.

Nekem tavaly volt ügyem a Főgázzal szemben, és a Békéltető Testületnél sikerült elintézni.

2014. jún. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3: Mért ne lenne értelme? Sima ügy.

Mennyi a kötbér naponta?

2014. jún. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát azt nem tudom... Átfutottam a szerződést, de egy két pont nekem is magas
2014. jún. 22. 11:16
 8/8 anonim ***** válasza:
És átlépték már a határidőt? Mennyivel?
2014. jún. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!