Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meddig vonják be a jogosítvány...

Meddig vonják be a jogosítványomat ittas vezetésért?

Figyelt kérdés
0.80-at fújtam. semmit kárt/bajt nem okoztam, kb meddig veszik el? azt hiszem tavaly július óta levitték a bevonás minimumàt 1 hónapra..
2014. júl. 1. 22:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
1 év a megszokott kb. +az utóképzés.
2014. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Remélem örökre, hiszen életveszélyes az ittas vezetés, és nem csak saját magadra nézve, hanem másokra is.
2014. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%

Nem a bevonás minimumát vitték le hanem azt a határt ami felett már bűncselekménynek minősül, szóval pont hogy szigorítottak.


0.5 felett már bűncselekmény.


Alsó hangon egy évre fogják bevonni, de a bevonás akár végleges is lehet. Bevonhatják csak bizonyos kategóriára (amivel az ittas járművezetés történt) de bevonhatják a teljes jogosítványt is. Illetve még pénzbírságra lehet számítani.


Ha ez az első eset hogy 0.5 felett fújtál, akkor a jellemző büntetés:


1-2 év eltiltás az adott kategóriából (ha az eltiltás letelte után vissza szeretnéd kapni a jogosítványod akkor továbbképzésre kell menned ami besorolástól függően 70.000-140.000 közt szokott lenni), illetve 200.000-300.000 ft-os büntetés.

2014. júl. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Na nehogy már a piás ön és főleg közveszélyes alakoktól csak 1 hónapra vegyék el a jogsit!


Remélem, legalább 1 évre!

2014. júl. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%
Remélem vagy 2 évre
2014. júl. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.


0.8 környékén már igencsak ügyetlenek a finom motorikus mozgások, a reflexek pedig már szemmel láthatóan lelassulnak, az érzékszervek pedig nem úgy működnek mint józanul. Te belső szemlélőként hiába látod úgy hogy minden rendben van, ez kívülről nincs így.


Az aki pedig annyira nem bírja az alkoholt itt már a bátorságérzet is növekszik, simán belemegy olyan dolgokba amit józanon soha nem csinálna meg illetve komolyabb egyensúlyzavarok is felléphetnek.


Inkább tedd össze a két kezedet hogy nem történt semmi baj. Simán kerülhettél volna olyan helyzetbe amit józanul ki tudsz védeni, viszont ilyen alkoholmennyiségnél már baleset lesz belőle.

2014. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

(3) A határozott ideig tartó eltiltás legrövidebb tartama egy hónap, leghosszabb tartama tíz év. A járművezetéstől eltiltást hónapokban vagy években, illetve években és hónapokban kell meghatározni.


Hatályos BTK szerint. Annyi változott még, hogy ittas vezetésért már kötelező eltiltást kiszabni.

2014. júl. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

igazatok van, én is annak örülök hogy nem történt nagyobb baj. egyébként elég röhejesen buktam le, ugyanis egyik helyről átparkoltam a másikra, ennyit vezettem "ittasan". ennek tanúi is voltak a rendőrök, tehát úgymond senkit nem veszélyeztettem, csak beszoptam amit be kellett. egyébként 2,5 doboz sört ittam.

ez van, jó tanulópénz ez nekem egy életre..

2014. júl. 2. 18:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Két és fél doboz sör = 0,8?

Ezt közvetlenül vezetés előtt gurítottad le?

Mert a szonda szerintem kevés. Vérvétel volt?

2014. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

'0.5 felett már bűncselekmény. '


0.25 felett bcs.

2014. júl. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!