Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Alkoholista a szomszéd kétgyer...

Alkoholista a szomszéd kétgyerekes anyuka, hogy 40-45 évesen viháncolnak a barátnőkkel a kertben mint valami 16 évesek? Szólhatok nekik hogy vegyenek vissza éjszaka?

Figyelt kérdés

Nem vagyok anti-alkoholsita, én is szoktam inni, én is voltam ilyen nevetgélős piálós, de 16-18 évesen, nem pedig 40-45 évesen két gyerekkel a hátam mögött!

De nem akarok erkölcsi vitába bele menni! Örülök, ha jól érzik magukat, meg minden, de nem tudok tőlük aludni!


Már 3. éve hallgatom a nyarankénti hétvégénti borozgatás zajait! Gondoltam nem csinálok belőle ügyet, most 1x-1x isznak, nincs abban semmi! De Sajnos egyszer-egyszer inkább minden hétvégén + ünnepnapokon! 3. Éve hallgatom! Szombaton sem tudtam aludni, mert nyitva az ablaklom(nincs klíma, és megfulladok) hogy "vahahaha! hahahaha! képzeljétek bmeg! A múltkor..." és a történetek felét értem csak, utána meg a "hahahahahaah!" fél percenként felröhögnek mint valami 16 éves kis fruskák!


Nem akartam belőle ügyet csinálni, "majd elmennek aludni..." ja, 23-24 körül már igen, én meg 10 kor fekszek az ágyban aludni szeretnék és a viháncolást hallom!



Kérdezném, miért csinálnak ilyen borozós bulikat és vihognak mint valami tini kis csajok! Sok idős embert ismerek aki szeret piálni, de nem vihog úgy mint egy 16 éves fruska!


Nem volt tinikoruk?


Mint mondtam mi is ittunk, nevettünk de 16-18 évesen!

2. Nem akarok rosszba lenni velük, de jogom van valamit szólni, hogy 11 körül kimegyek álmosan, és oda szólnék, hogy "bocsi, kicsit halkabban, aludni akarok!" tök piásak hallom a hangjukon, értenék a dolgot? Vagy ilyenkor nincsenek tekintettel rám? Esetleg még én lennék a bunkó aki nem örül más jókedvének?

Alkoholisták az ilyenek? Akik minden nyáron hétvégente bográcsolás, grillezés után tökrészegek, és 23-24 óráig vihognak a kertben?


Mert ha alkeszok,akkor lehet nem szólok, én nem vagyok orvos, úgy se tudnám őket leszoktatni a borozásról!


23/L



2014. máj. 26. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

igazad is van-meg nincs is,

-de azért ez sokkal kisebb zaj,mint amikor huje fölsőszomszi,sarokkal rugva táncol a haverjaival egy panelházban,teneked meg hajnalba kéne melózni menni,

2014. máj. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%
23 évesen itt tartasz???????????? 70 éves nyanyáknak szokott ilyen gondjuk lenni. Ennyi idősen te is bulizhatnál inkább, mint szombaton 9-kor lefeküdni. Szerencse hogy vannak olyanok, akik 45 évesen is jól tudják érezni magukat és nem húzták le magukat a wc-n 23 évesen, mint te. Ja amúgy én 33 évesen nyáron minden hétvégén 2-ig, 3-ig kint vagyok a teraszon és szoktam röhögni is, bár én nem iszom, a társaság nagy része igen, soha senki nem szólt még be érte, pedig közel vannak nálunk nagyon a házak.
2014. máj. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem hívnak át... Bulizni meg nem minden hétvégén járok! Ugye durva, hogy van aki 23 évesen nem berúgni jár minden hétvégén! Hova süllyed ez a világ! Még a a nem normális aki nem az árokba fetreng minden hétvégén...
2014. máj. 26. 17:09
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Többféle kontextusban leírtam már, hogy minden életkornak megvannak a "kötelező játékai", és aki ebből, vagy abból kimarad, felkészülhet rá, hogy ez előbb-utóbb megbosszulja magát. Valószínűleg egy ilyen esettel állsz szemben, kérdező. A csaj sietett férjhez menni, szülni, most meg hirtelen rájön, hogy nem is "élt" még...
2014. máj. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Egyáltalán nem biztos hogy részegek, egy alkoholista pedig egészen másképpen viselkedik. Egyszerűen csak beszélgetnek és nevetnek közben, te pedig ezt kifogásolod. Van egyébként olyan, hogy csendháborítás, azt jelenti kb. hogy este 10 után nem lehet bömböltetni a zenét, stb., de ha gondolod hívd ki rájuk a rendőrséget csendháborítás miatt.
2014. máj. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De olyan hangosan nevetnek, hogy az egész utca attól zeng. És én mellettük vagyok! :S

Szóval 23-24 kor röhögni nem tilos!

értem köszönöm! Akkor inkább becsuklom az ablakot a 25 fokban éjszaka! :S

2014. máj. 26. 17:34
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs klíma, akkor ventillátor én is azzal nyomom, egyébként nekem is volt olyan, hogy zavaró volt a szomszéd házibulija, mert hajnal 4-kor még simán üvöltött a zene, de azt egy évben kétszer tartanak.
2014. máj. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
77%

Jelentsd fel őket.


Az egyik kommentelő írta, hogy 22:00 után csendháborításnak minősül, amit csinálnak. Erről annyit, hogy azóta a "határvonalat" eltörölték, nincs erre korlát, bármikor kihívhatod rájuk a Fakabát Zrt.-t.


(Abba most ne menjünk bele, hogy ez meg a ló túlsó oldala - jogilag, ha a szomszéd fűnyírója szerinted túl hangos, hát kihívhatod rá a zsarukat, és ki is fognak jönni...)

2014. máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem a helyzeted. Én is voltam már így. A szomszéd ház nyaraló és volt egy bagázs akik négy napon át dajdajoztak. Mondom egyszer oké. Másodszor már nem volt az. Főleg, hogy én mentem dolgozni reggel. Na de következő éjjel megint ment a parti ducc-ducc, röhögés stb. Harmadnap reggel - ez volt szombat - szépen kitoltam fél hétkor a fűnyírót - a nép kb. háromkor ment aludni. És elkezdtem lenyírni a füvet. Szépen ott is hagytam járó motorral, majd lementem ittam egy sört, visszamentem toltam egy-két métert, majd ismét lementem a konyhába enni valamit. Na a lényeg, hogy 20 métert lenyírtam kb. 40 perc alatt. Aztán szépen bementem, fürdés stb. Majd beraktam a hifi-be a kedvenc muzsikáimat (In Flames, The Agonist) Gondoltam a három házzal arrébb lakó szomszéd is szeretné fűnyírás közben hallgatni a mennyei nótákat, hát feltekertem a hangerőt, hogy biztos hallja. Na aznap este elég visszafogott volt a hangulat! :D:D:D:D:D:D
2014. máj. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Aranyosak lehetnek. Kérd meg őket, hogy költözzenek az én szomszédságomba!
2014. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!