Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Longboard Magyarországon?...

Longboard Magyarországon? Merre hol "legális" vele közlekednem? Útszélén? Bicikliúton? Járdán?

Figyelt kérdés

Az út szélén kb annyi probléma van velem szerintem mint egy átlag biciklissel. Sebességben kb egy átlag bicikli tempót tudok vele tartani szóval a bicikliúton tényleg senkit sem zavarok szerintem. A járdák meg többnyire járhatatlanok, és ahol tudnék menni ott meg a gyalogosok lassuak és kerülni is nehéz őket, ha csoportosan mennek.


Én ahogy a kreszt értelmeztem a járdán kéne mennem, mivel nem jármű, hogy az úton és nem kerékpár hogy a bicikli úton. de a kreszben azt olvasom (21. §/4) "Olyan tárggyal, amely méretei miatt a gyalogosforgalmat zavarná, az úttesten - a menetirány szerinti jobb oldalon, az úttest szélén - kell közlekedni" egy longboard pedig eléggé nagy hogy zavarjam vele a gyalogos forgalmat. Nem egyszerű tudom :D megbüntethet ezért a rendőr? vagy milyen szervnél kéne kopogtatnom, hogy választ kapjak a kérdésemre



2014. júl. 10. 14:20
 1/2 anonim válasza:
Talán útszélén, bal oldalon?
2014. júl. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Régebben egyszer amikor gördeszkáztunk akkor azt mondták a rendőrök hogy így ugyan olyanok vagyunk mint a biciklisek. Ezért csak az úton mehetünk. De mivel szürkület után volt ezért a világítás is kötelező lett volna.


Nem vicc, ezt tényleg így elmondták, szerencsére rendesek voltak, nem szemétkedtek és adtak legalább egy kis felvilágosítást.

2014. aug. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!