Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen munka követelésbehajtó-...

Milyen munka követelésbehajtó-végrehajtó-adósságbehajtó ( a JÓ válaszokért MEGY A ZÖLD KÉZ)?

Figyelt kérdés
ez nehéz munka, vagy itt idegeskedik sokat az alkalmazott, itt fizikai konfliktusba is keveredhetek?lelkileg nehéz? olyanok írjanak akiknek van tapasztalatuk vagy infójuk

2012. okt. 11. 12:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
szar munka lehet b.asztatni a szerencsétleneket. Jó lesz nekem a piros pacsi is.
2012. okt. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi a választ zöld kéz megy piros nem
2012. okt. 11. 13:01
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
OK. Na de most komolyan, közutálatnak vannak kitéve, de ezt a melót is meg kell valakinek csinálni... faterom vizet korlátoz és utálja mindenki, pedig ő is csak a főnöke parancsát teljesíti... :(
2012. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én telefonos adósságkezelő voltam (kvázi behajtó) az egyik banknál. Annyit kellett hazudoznunk, hogy mi fog történni, ha nme fizet, hogy inkább eljöttem. Az tette be végképp a kaput, amikor felhívtam egy ügyfelet, hogy látom, ohgy az elmúlt 2 évben szépen, mindig pontosan fizetett, de most itt az utolsó 3 hónapban nem érkezett pénz és közölte, hogy igen, tudja, a nála jóval fiatalabb (23 éves) felesége 3 hónapja belehalt egy tüdőgyulladásba, amit az orvos nem kezelt ki hanyagságból és azóta ő megzuhant, minden pénzét a temetésbe ölte, megpróbál törleszteni, de céltalanná vált az élete. Néhány nappal később bemutatta a bankban a halotti anyakönyvi kivonatot és hozta a 3 havi elmaradást, amit kölcsön kért valakitől, hogy ne tartozzon a banknak. Hozott egy tábla csokit is, hogy elnézést kérjen, amiért plusz munkát okozott nekem én meg majdnem elbőgtem magam. Egy egyszerű, kétkezi munkásember volt, kérges tenyérrel, megtörve és bár előtte soha nem láttam, látszott rajta, hogy nagyon megviselték az utóbbi idő történései. A csokit természetesen nem fogadtam el, néháyn anp múlva pedig beadtam a felmondásom, mert én képtelen vagyok ilyen embereket meghurcolni még jobban. Nyilván ez csak egy történet, van sok sumák alak is, aki nem fizet, de ha ez a bácsi nem fizetett volna, akkor másnap és még napookon, heteken keresztül kellett volna hívogatnom. És mi a francot mondjak neki? Megértem ,de fizessen. Felelőtlen volt, hogy egy életerős feleséggel együtt hitelt mert felvenni? Inkább eljöttem, jobb kedvem is lett, amint kiléptem a kapun.
2012. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a munkát az tudja jól csinálni, akit hidegen hagynak az érzelmek...persze vannak simlis és hazudozós ügyfelek, akik nem gondolkoznak előre, mert majd lesz valami, ha nem fizet, érezni a hanyagságot, hogy nem érdekli, de sajnos pláne a mai világban az ember hol az egyik, hol a másik számlát tolja maga előtt...ugyanakkor nagy a munkanéljüliség, tehát ha csak ez az állás van számodra, az is érthető, ha elfogadod, hisz itt is különböző típusú és csoportú behjatások és ügyfelek vannak, van olyan, aki épp csak tartozik és fel kell hívni a figyelmét rá és van, aki hónapok óta nem fizet, esetleg elérhetetlen...szerintem más a helyzet, ha valakinek banki tartozása van vagy épp a telefonszámláját nem fizeti ki, sokszor ez utóbbit hamarabb rendezik az emberek, mert kell nekik a telefon. Vannak telefonos behajtók (és személyes felkeresők) és adminisztrátorok, akik végrehajtókkal tartják a kapcsolatot vagy statisztikákat gyártanak. A fizetés ált. alap+ jutalék.
2012. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ian Catman ***** válasza:

Több dolgot kevertél.

A "behajtó" attól függ, kinek/minek dolgozik.

Más a hivatalos "bírósági végrehajtó", ezek bírói döntést hajtanak végre, és sokszor (de nem feltétlen) jogi végzettségűek, minden esetre valamilyen felsőfokú végzettsége van.

Akiket én ismertem (nem engem hajtottak végre, hanem tanú voltam), két méteres két mázsás alak volt, és előszeretettel húzta hátra elegáns öltönyének zakóját, hogy mindenki jól lássa hóna alatt a pisztolyt.

Privátban beszégettem vele, azt mondta, ezt még tanítják is, hogy magabiztosnak, és határozott fellépésűnek kell lenni, aminek külső kellékei is vannak. Az önálló bírósági végrehajtó hatósági személynek számít, fegyverviselési engedéllyel, és jogismerettel.

Az ő alkalmazottjai is hasonló "határozott fellépésűek", de nem lehetnek bunkók és erőszakosak. Néha nehéz megvonni a határt, gondolom, és mondta ez a férfi is.

Arra viszont készülj fel, hogy a legutolsó közvéleménykutatások szerint a parkolóellenőrök és a BKV ellenőrök után a legjobban utált személynek számít - nyilvánvaló, hiszen az ember akkor találkozik vele, ha bajban van, és csak a negatív élmény marad meg.

2012. okt. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A végzettség meg van : ) csak a hirdető kicsit idióta, mert ő így ezekkel a fogalmakkal írta ki, és ő is kevert mindent mindennel, de tel. szám nincs, csak e-mail, arra pedig még nem válaszoltak, de köszi a választ!
2012. okt. 12. 18:25
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem írtak vissza, de most eldöntöttem, még, ha ilyen végzettséggel ritka is lesz, de nem szenyózok az emberekkel, inkább elmegyek közmunkásnak, feltéve, ha lesz egyáltalán hely, mert ugye ez sem úgy megy, hogy holnap ott kezdek. Régen kis gyerekként, pedig azzal hülyítettek tanulj, mert akkor hú hú hú fú, milyen jól fogsz élni, tessék ez van, itt vagyok és sehol semmi.
2012. okt. 12. 18:31
 9/11 Ian Catman ***** válasza:

Ahogy leírtad, nyilván nem önálló bírósági végrehajtó keres embert (az jó állás, nyugdíjas állás, legfeljebb utálnak, dehát a futballbírót is utálja a lelátó egyik fele mindig), valószínűbb, hogy egy magáncég keres verőlegényeket. (na jó, ráijesztő legényeket.)

Sajnos a főiskola, egyetem nem garancia. Amikor én mentem, mérnöknek nem volt érdemes, most meg a tanárok söprik az utcát. Öt év múlva - figyeld meg - az "idegenforgalmi menedzserek" és a "média-kommunikáció" szakosok fognak utcát söpörni, minden második egyetemi hallgató ilyen nesze semmi fogd meg jól de jól hangzik szakra jár. Utánuk jönnek majd a jogászok.

Al Pacino mondja az Ördög Ügyvédjében: "ma az egyetemeken több joghallgató van, mint ahány jogász össesen él az egész Földön".

Szóval, ha nem is válaszolnak, akkor valami bűzlik.

2012. okt. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Biztos vagyok benne, hogy Te magad is tudod a választ...
2012. okt. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!