Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 5. 000 forintos követelés...

Egy 5. 000 forintos követelés miatt most 138. 000 forintot követel rajtam a végrehajtó. Biztosan jogszerű ez?

Figyelt kérdés

Volt egy ötezer forintos követelés, aminek a végrehajtását végül megszüntették, de a költségeket rám hárították. A költségek végösszege 138.000 Ft. Ebből 80.000 a végrehajtónak (30e munkadíj, 20 költségáltalány, 5e egyéb költség, 25e behajtási jutalék), 58.000 forint pedig a végrehajtást kérőnek(munkadíj költségáltalány készkiadás) címen.

Én ezt felháborítónak és aránytalannak tartom.

Létezhet ez, hogy ekkora költsége van ötezer forintnak? Ráadásul az eredetei követelés vissza is lett vonva. Itt nekem valami nagyon bűzlik.

Tehetek ez ellen valamit, vagy mindenképpen ki kell fizetnem?



2014. júl. 12. 15:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
De ha nem tudta bebizonyítani az illető, hogy a tárgy nálad volt, akkor te mire kaptad a csekket?
2014. júl. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Végrehajtó iroda vagy ilyen Dunacorp meg stb. típusú cég? Nem mind1 mert egyébként nincs ekkora költsége. Nem rég láttam egy ilyen összegzést végrehajtótól és az illetőnek összesen volt 50-60 ezer forint max. Egyébként, ha jogszerűen menne, már rég behajtották volna. (Bankszámláról vonják le, fizetésre terhelik és a munkáltatótól kérik)
2014. júl. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!