Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti hogyan reagálnátok, és az...

Ti hogyan reagálnátok, és az egész világ lakossága hogyan reagálna ha összefogna minden ország és egyhangúan hozna egy ilyen törvényt?

Figyelt kérdés
Jó tudom ebben nagyon nagy a profit és soha nem lesz, de mi lenne ha mégis? ti hogyan reagálnátok, és a világ lakossága szerintetek hogyan reagálna ha hoznának egy olyan törvényt hogy betiltanák az alkohol gyártását, és fogyasztását az egész világon, és szúrópróba szerűen ellenőriznék az emberek otthonát, telkeit, meg minden valamint szúrópróba szerűen még a saját otthonában is akár az éjszaka közepén is kimennének szondáztatni és vagy vért venni és ha valakinél alkoholt találnának vagy valakinek a vérében, akkor azt ott helyben kivégeznék?....

2014. júl. 16. 09:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmad sincs, hogy az alkoholizmuson kívül még mire használható az alkohol. Jó oldószer, gyógyszer alap- és segédanyag, tisztítószer, fertőtlenítőszer, vegyészeti kellék stb.

Azt meg Észak-Koreán kívül sehol sem engedélyeznék, hogy csak úgy, főleg éjszaka, szondáztassanak és vért vegyenek. A kivégzést meg pláne.


Ja, és azt se felejtsük el, hogy a gyümölcsökben magától végbemegy az alkoholos erjedés, a gyümölcslevekben is van valamennyi alkohol, ahogy a saját szervezetünkben is keletkezik. Szóval, ha már azért ölnének, mert van valamennyi alkohol a vérében, akkor simán kiirtanák a teljes lakosságot.

2014. júl. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Deark válasza:
100%
lenne helyette más. amúgy meg amerikában is volt szesztilalom egy ideig. nézz utána, hogy ott mi történt
2014. júl. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ne már,akkor mit innának az alsó tagozatos gyerekeim?:-D
2014. júl. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az ember és az alkohol kapcsolata túlságosan össze kapcsolódott és ezt elválasztani nem lehet. Erre jó példa USA szesz tilalom idején. Az alkohol és ember kapcsolata pedig nem csak az alkoholistáknál van, elmész bulizni megiszol 1-2 felest h jobban érezd meg, de gondolj bele az a jó sok finom bor egy ebéd vagy vacsora után milyen jól esik. Az alkoholra az emberiségnek igen is szüksége van, csak hát mértékkel kell fogyasztani. Megnőne a sok debil befordult emberek száma. Egyébként pedig én elég szabadelvű vok és már most idegesít ez a sok szabályozás amit megcsinálták a dohánnyal meg úgy mindennel. Néha már túl sok az állam gondoskodó szerepe, felnőtt emberek eltudják dönteni h mit h csinálnak, nem kell megszabni ezt nem vagyunk fogyatékosok.
2014. júl. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Faluhelyen ezt nehéz megoldani. Még akkor is minden háznál volt egy pálinkafőző, amikor Viktor Urunk nem engedélyezte a szabad használatát. Egyébként pedig senki sem ilyen hülye, hogy ilyen törvényt hozzon.


Főleg úgy, hogy még a kemény drogosokat sem végzik ki helyben...

2014. júl. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Pro Patria ***** válasza:

"Néha már túl sok az állam gondoskodó szerepe, felnőtt emberek eltudják dönteni h mit h csinálnak, nem kell megszabni ezt nem vagyunk fogyatékosok."


- De, sajnos de. Éppen ezért kell az államnak akkor is felelősséget vállalnia a polgáraiért, ha azok képtelenek erre. Például az általad felhozott cigi esetében. Ami nem csillapít éhséget, szomjúságot, semmilyen hatással nem bír, csak elég, és mérgezi a szervezetet - ráadásul nem csak magát, de azokat is, akiknek annyi "bűnük" van, hogy a közelében tartózkodnak.

Ilyen alapon az ezreseket is fel lehetne tekerni hengeralakúra, és meggyújtani, pont annyi haszna lenne. Csak nem mérgezne...


Összegezve: semmilyen pozitív tulajdonsággal nem bír, üres, hasztalan, és még mérgez is. Egy jó szülő nem azt mondja, hogy "hadd nyúljon bele a konnektorba a kisfiam", hanem rácsap a kezére, mert tudja, hogy helyette is ő, az érettebb vállal felelősséget.


Ilyen tilalom pedig sosem lesz, betartani sem lehetne, és egyet sem értenének vele.

Alapvetően minden törvényre igaz, hogy csak akkor működik, ha a társadalmi elvárásokat és közmegegyezéseket tükrözi. Példának okáért hiába van tilalom arra, hogy ne lehessen füvet nyírni hétvégén, ha az emberek ezzel nem zavarják egymást, nem lesz feljelentés, és ha az nincs, büntetés sem, akármit ír a törvény. A gyilkosokat viszont mindenki elítéli, és ilyenkor maga a közösség veti ki, magából, lehetetleníti el az elrejtőzését, és jelenti fel azt.

A törvény csak alap arra, hogy a közösség a szándékát érvényesítse, és nem fordítva.


Az alkohol pedig nem egyenlő a részegséggel. Ahogyan írta is az egyik válaszolód, vacsora után a bor kifejezetten egészséges és jóleső. Én ezt szinte napi rendszerességel így is teszem, anélkül, hogy egyszer is részeg lettem volna az életemben. Ünnepen pezsgőt inni, vagy egyszerűen csak olvasás közben egy kicsi pohár konyakot. Nálam a pálinka elnyalogatása eltart fél óráig is, mert minden cseppjét külön megforgatom, és megvárom, míg az íze elillan.

Alkoholt lehet kulturáltan fogyasztani, kedvező élettani hatásai vannak, csillapítja a szomjúságot, táplálékként funkcionál, és semmilyen befolyással nincs a környezetemben élőkre.

(És hagyjuk a "részegen megveri a férj az asszonyt" viszontválaszt, kulturált fogyasztásról beszéltem.)

2014. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

" De, sajnos de. Éppen ezért kell az államnak akkor is felelősséget vállalnia a polgáraiért, ha azok képtelenek erre. Például az általad felhozott cigi esetében. Ami nem csillapít éhséget, szomjúságot, semmilyen hatással nem bír, csak elég, és mérgezi a szervezetet - ráadásul nem csak magát, de azokat is, akiknek annyi "bűnük" van, hogy a közelében tartózkodnak.

Ilyen alapon az ezreseket is fel lehetne tekerni hengeralakúra, és meggyújtani, pont annyi haszna lenne. Csak nem mérgezne... "


Mondjuk abba igazad van h nem kell eltörölni minden dohány törvényt, de ami itt Magyarországon van az nagyon rossz.

Tegyük fel van egy éttermem mi az h megszabják h engedek-e bent dohányzást vagy nem? Ha engedem tudatába vok h így lehet el veszítem a nem dohányzó vendégeket akik máshova fognak járni, ha kitiltom a dohányosokat akkor pedig lehet átmennek olyan étterembe ahol engedve van, de akár csinálhatom azt h csinálok dohányzó részt és oda nyugodtan ülhetnek ezek helyet mi van? Ki van titlva alapból megfosztva a tulajdonost a döntéshozataltól. Ugyan ez a szórakozó helyekre is igaz. Amit pedig kéne szabályozni az nincs. Mert szerintem inkább azt kellet volna szabályozni h mikor sétálok a járdán előttem meg cigizik vki és fújja az arcomba a füstöt és itt nincs választásom h most akkor nem megyek arra vagy mi? Egyedül az egész törvénybe annyi jó h a buszmegállókban nem szabad. Közintézmények hogy néznek ki? Ajtótól 5 méterre mint a sok csöves cigiznek mint h lenne bent egy dohányzó és kész.

2014. júl. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
hát igen cigi, igazuk van ebben hogy tiltják buszmegállókban meg minden és azoknak az éttermeknek ahol nem engedik a cigit... nem volt kötelező rá állni senkinek, én is próbáltam már ki, egy szál volt, de azóta soha többet nem vettem a számba és nem is venném... ( volt ez több mint 10 éve még alsós koromban... ) és elmondhatom hogy életemben egy max 1-2 kortyot alig ittam alkoholt, mikor bekajáltam nagyon fűszeres kajából, bár akkor is inkább vállaltam volna be az ügyeletet... szóval ha én kibírtam, és kibírom hogy nem iszom, és cigizek, akkor bárki kibírja, a többi csak üres kifogás..
2014. júl. 16. 20:41
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
De nincs szükség arra h kibírjuk alkohol nélkül. Értsd meg az alkoholnak és a dohánynak van egy kultúrája is. Persze aki megy és rohan az utcán és 1 nap elszív 1-2 doboz cigit az már csak szenvedély beteg, de pipa, szivar az egy relaxáló "szeánsz" és az alkohol is persze egy bizonyos határig mondható kultúrának, azon felül már csak szenvedély betegség.
2014. júl. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
persze, persze, kúltúra meg szeánsz mi? hagyjuk már az üres kifogásokat..
2014. júl. 16. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!