Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti hogyan reagálnátok, és az...

Ti hogyan reagálnátok, és az egész világ lakossága hogyan reagálna ha összefogna minden ország és egyhangúan hozna egy ilyen törvényt?

Figyelt kérdés
Jó tudom ebben nagyon nagy a profit és soha nem lesz, de mi lenne ha mégis? ti hogyan reagálnátok, és a világ lakossága szerintetek hogyan reagálna ha hoznának egy olyan törvényt hogy betiltanák az alkohol gyártását, és fogyasztását az egész világon, és szúrópróba szerűen ellenőriznék az emberek otthonát, telkeit, meg minden valamint szúrópróba szerűen még a saját otthonában is akár az éjszaka közepén is kimennének szondáztatni és vagy vért venni és ha valakinél alkoholt találnának vagy valakinek a vérében, akkor azt ott helyben kivégeznék?....

2014. júl. 16. 09:02
1 2
 11/13 Pro Patria ***** válasza:

Kedves 20:23-as válaszoló!


"de akár csinálhatom azt h csinálok dohányzó részt és oda nyugodtan ülhetnek ezek helyet mi van? Ki van titlva alapból megfosztva a tulajdonost a döntéshozataltól. Ugyan ez a szórakozó helyekre is igaz."

- Ismered ezt a viccet: Étteremben dohányzós, és nem dohányzós részt csinálni pont olyan, mint medencénél belepisilős, és nem belepisilős részt kijelölni.


Az emberek, ha utálják is, inkább elviselik, mind mondjuk fél órányi pluszt autózni egy messzebbi étteremért. (Nem csak Budapestben lehet gondolkodni ilyen téren, ahol ez könnyű feladat.)


A cigi terjedésével kapcsolatban a társadalmi idiotizmus hozható fel. A gyerekek imádnak felnőttnek tűnni - és ez nem is baj. Valaha ez a túlélést jelentette. Hiszen már több ezer éves ásatásokból is került elő szekér, és baba. Mert a fiú utánozta az apját, a kislány az anyját. Utánozás, majomszokás, nemde? De valójában ez az, ami sikerre vitte az emberiséget.


Viszont ilyen helyzetekben sajnos rossz is lehet. Senki, _hangsúlyozom_, senki nem élvezetből szokik rá, hanem mert "olyan menőn, olyan lazán" mutat a kezembe, a keserű ízét és a büdös szagát meg majd megszokom.

És legtöbbször fiatalon esik ez meg minden.


Egyébként ugyanez az oka annak is, hogy a fiatalok annyit foglalkoznak a politikával - anélkül is, hogy bármit értenének belőle. De az olyan "érett" és "egyedi" dolog.

Azután harsogják, hogy diktatúra van - hiszen az ez ellen való lázadás olyan felnőttes, és tisztelni való, láttuk az animékben is, valamint hogy "bezzeg a Kádár alatt" - amit megint csak apjuktól hallanak.

És jönnek a kis netkommunisták...

Baloldali kormány alatt pedig a netnácik, mert mindig az ép aktuális kormánnyal való szembehelyezkedés a kamaszkori lázadás és világmegváltás legkikristályosodottabb manifesztációja.


De elkalandoztam.:)


"Közintézmények hogy néznek ki? Ajtótól 5 méterre mint a sok csöves cigiznek mint h lenne bent egy dohányzó és kész."

- Mert ezek már függők. Eljön az idő, amikor kihalnak, és újak már - pont ezen kényelmetlenségek miatt -, nem fognak majd rászokni, mert csak nyűggel jár, és nem éri meg.

2014. júl. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
95%

"szóval ha én kibírtam, és kibírom hogy nem iszom, és cigizek, akkor bárki kibírja, a többi csak üres kifogás.."


Én kibírom, hogy nem eszem csokit, chipset, mekis és egyéb gyorskaját, pizzát, nem iszom kávét, teát, kólát; akkor ezentúl te se fogyaszd ezeket, bírd ki te is.


Egyébként a dohányzást ki sem próbáltam, az eddigi életem során max. 3 korty alkoholt ittam (nem ízlett).


Az azonnal kivégzés és az éjszakai vegzálás alapján benned betegesen sok indulat, harag és frusztráció lapul.

2014. júl. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nagyon tetszene ez a törvény, de sajnos megvalósíthatatlan lenne a gyakorlatban kivitelezni. Én tudom, hogy az alkoholra és a dohányzásra az ég világon semmi szükség nincsen, ugyanis az én családomban senki nem fogyasztott soha egy korty alkoholos italt sem és senki nem is dohányzott. Köszönjük szépen, nem lett ettől semmi bajunk. Le lehet élni szeszes iralok nélkül egy teljes életet is, ráadásul, ha bevezetnék ezt a törvényt, sokkal kevesebb részeges, alkoholista ember maradna. Nem veszítene a világ ezzel semmit.
2021. okt. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!