Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köztemetést vagy temetési...

Köztemetést vagy temetési segélyt érdemes inkább igényelni?

Figyelt kérdés

Sajnos elhunyt egy hozzátartozóm.Nagyon alacsony jövedelemből élek, a temetés összegét nagyon nehezen fizetném ki.Egyenlőre úgy tájékoztattak, hgy a köztemetést ami 100 000Ft körüli összeg lenne, azt vissza kellene részletekben az önkormányzatnak fizetni.Viszont ha magunk állítanánk össze egy szép, de nem túl drága temetést és a számlát beadnánk temetési segély igényléssel, akkor talán jobban járnánk?Hamvasztás lenne egyébként, sírhely talán lesz saját(régebbi).

Tanácstalan vagyok, hogyan mi lenne a legjobb döntés?

Temetési segély, vagy köztemetés?

És még egy fontos:a temetési segély kérelmet a temetés előtt, vagy után adjam be?


2014. aug. 6. 20:29
 1/4 anonim ***** válasza:
11%
Hát szerintem akinek nincs 100 ezer Ft megtakarítása sem, az igényelje a temetési segélyt és válassza a szociális temetést. Ezt gyakorlatilag néhány ezer forintból meg lehet úszni, bár sokmindent meg kell hozzá csinálni. Pontosan azért tartom jónak a szociális temetkezés bevezetését, mert akinek nincs pénze, az nehogymár az önkormányzat (lényegében a tisztességes adófizetők) pénzén akarjon flancolni temetéskor. Nem esik le a karikagyűrű az ujjáról senkinek, ha megfogja az ásót...
2014. aug. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A köztemetés összegét az önkormányzat a temetést követően behajtja attól, aki kötelezett lett volna eredetileg is eltemettetni. Inkább a temetési segélyt kell választani!


Temetés előtt.

2014. aug. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a temetés után kell igényelni, mert a temetési számlát az igényléshez mellékelni kell (azzal bizonyítja az igénylő, hogy a temetésről ő gondoskodott)
2014. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

"akinek nincs pénze, az nehogymár az önkormányzat (lényegében a tisztességes adófizetők) pénzén akarjon flancolni temetéskor. Nem esik le a karikagyűrű az ujjáról senkinek, ha megfogja az ásót..."


A tisztesség nem attól függ, fizet-e adót valaki!A tisztességes temetés pedig(ami alatt nem flancolást kell érteni), a nehéz anyagi helyzetű embert is megilleti, ha belegondolunk, hányan nyomorognak ebben az országban önhibájukon kívül.

A szerencse tudod forgandó, lehet, hogy hamarosan majd neked kell megfogni azt a bizonyos ásót.

2014. aug. 7. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!