Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Használhatom az Angliában...

Használhatom az Angliában utcán talált telefont Magyarországon?

Figyelt kérdés

A minap találtam Londonban az utcán egy androidot. Nem merem itt használni, mert félek, hogy lenyomoznak. Magyarországon ha használnám, otthoni SIM kártyával, abból lehetne bajom?


PS: nem tudom visszajuttatni a gazdájának sem, mert semmi elérhetőséget nem találtam benne, kidobni meg nem akarom.



2014. aug. 18. 15:30
1 2
 11/17 anonim válasza:

Ha leadni nem akarod, akkor legalább ne dobd ki -.-

Az a legnagyobb hülyeség amit csak csinálhatsz.

Amíg nincs benne a régi SIM kártya, nem hiszem hogy félned kellene a lenyomozástól.

De tényleg az lenne a legjobb ha leadnád...

2014. aug. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Az esik a legrosszabbul, hogy egyesek úgy kezelnek engem, mintha valami bűnöző lennék. Megnézném, hogy közületek ki adná vissza a telefont, ha tudná, hogy kié.
2014. aug. 19. 13:19
 13/17 anonim ***** válasza:

Tudod miért beszélnek úgy rólad?

Ha itthon találsz egy tárgyat, és nem adod le a jegyzőnek, vagy a rendőrségen, akkor jogtalan elsajátítást követsz el, és a lopással egyenértékű büntetéssel jár.

Az, hogy te nem tudod, hogy kié, az nem azt jelenti, hogy a rendőrség vagy az ottani jegyző megfelelő hatáskörű tagja nem tudná visszaadni. Az én telefonom 5eFt, de ami a telefonkönyvben van, az felbecsülhetetlen érték nekem, neked szemét. Ezért néznek rád bűnöző szemmel.


Add oda az első rendőrnek akit meglátsz, hogy most találtad.

2014. aug. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Abba gondolj bele, hogy milyen lenne, ha a te telefonod veszne el, köztük az itthoni családtagjaidé, és Bucsek megtalálná, majd tovább használná, vagy széttörné, te hogy kezelnél engem?

Van olyan is, hogy csak úgy bedobják a rendőrség póstaládájába, nemrég egy ilyen történt. Feltöltöttem, be raktam egy másik SIM kártyát, és a telefon memóriájába beírt anyu nevet felhívtam, 5 perc és ott volt a tulaj, és nagyon megköszönte. Lehet meghív téged sörözni, neked nem minősül korrupciónak elfogadni.

2014. aug. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Okés, köszi.
2014. aug. 19. 16:34
 16/17 A kérdező kommentje:
Leadtam a helyi police station-on. Azt mondtam, hogy most találtam az utcán.
2014. aug. 19. 16:57
 17/17 bp1985 ***** válasza:
60%
Ez a "nem tudom" visszaadni duma elég gyenge. Megnézed milyen kártya van benne, és ahhoz a szolgáltatóhoz beviszed. Ha független, akkor meg a rendörségre. Letiltani letiltják egy pillanat alatt, és itthon sem fogod tudni használni, maximum zenelejátszónak.
2014. aug. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!