Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Sajátkezűleg hogyan lehetne a...

Sajátkezűleg hogyan lehetne a TB-t fizetni?

Figyelt kérdés

Barátnőm jutalékos rendszerben dolgozik, nincs fizetve a TB-je már néhány hónapja. Mondtam neki, hogy menjen be a NAV-hoz, és fizesse be, mert meg fogják büntetni. Már régóta halogatja, de most megfogom a kezét a jövő héten, és elviszem, hogy ne halogassa tovább.


Viszont nem tudom, hogyan lehetne ezt elintézni sajátkezűleg, ezért szeretnék itt egy kis segítséget kérni. Bemegyünk a Haller utcai központba, húzunk egy sorszámot, és kész? Vagy be kell előre jelentkezni?

Olvasgattam a témában, de zöld ágra vergődtem. Ki kell tölteni valami 14T1011-es nyomtatványt, de ezt most csak a bejelentkezés előtt kell megcsinálni elektronikusan, vagy ez maga a bejelentkezés? Illetve olvastam, hogy be kell jelenteni a változást a munkaviszonyban, azonban ez nem történt meg.


Nagyon köszönöm a segítséget előre is, biztos van itt valaki, aki ért a dologhoz.



2014. aug. 24. 14:26
 1/4 Napfonat ***** válasza:
78%

Bemész a NAV-hoz (a budapestit nem ismerem, én megyeszékhelyről tudok), bent van egy asztal tele nyomtatvánnyal, mellette általában egy hölgy, aki segít sorszámot húzni.

Amíg vártok a sorotokra, gyorsan kitöltitek a nyomtatványt (kb. 5 perc), majd amikor hívnak, az ügyintézőnek elmondjátok a gondotokat-bajotokat, és ő elintézi. Kell hozzá adókártya, személyi, lakcímkártya, taj-kártya.

2014. aug. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
neten is fent van a nyomtatvány, be se kell menni...letöltöd kitöltöd, elküldöd, és küldik a csekkeket
2014. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
62%

"Sajátkezűleg hogyan lehetne a TB-t fizetni?"


A saját kezeddel.

2014. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Olvasd el a honlapot. Ha még lesznek kétségeid, kérdezd az ügyintézőt az ügyfélfogadáson (a Hallerben, ha neked az van a legközelebb). Mire a végére jutsz, mindent tudni fogsz.
2014. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!