Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti hogyan védekeznétek, ha...

Ti hogyan védekeznétek, ha megtámadnának titeket?

Figyelt kérdés
Én mindig hordok magamnál kést, mert sose lehet tudni. Elég kemény világban élünk szóval jól jöhet önvédelem céljából. Nagyon szívesen leszúrom aki belém köt. :) Elvileg Magyarországon ez teljesen jogos önvédelemnek minősül.
2014. aug. 28. 07:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A támadók megérzik azt, hogy mennyire kisportolt és védekezésre képes az áldozatuk. Amikor nyaranta sokat kerékpározok a természetben, testileg is és lelkileg is erős vagyok, ezért volt már rá példa hogy három támadót is megfutamítottam. Viszont az életben az ellenkezőjét is tapasztaltam, vagyis amikor lehangolt voltam, vagy a munkámba temetkeztem sokáig, akkor azt a gazemberek is mindig megérezték hogy kimerült, legyengült ember könnyű préda lehet.
2014. aug. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Tintát köpök.
2014. aug. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Odébb mennék. Ha nem megy akkor néhány mozdulattal harcképtelenné tudom tenni. (harcművészeti jártasság...)


A kést azonban nem ajánlom. Egyrészt nem tudod használni, mert sohasem tanultad, másrészt jogi és morális problémáid lesznek a használatából.


Inkább szaladj el! Az mindenkinek jobb.

2014. aug. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%
tanuld meg használni a kést. Ha nem értesz hozzá, könnyedén ellened fordíthatják.
2014. aug. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kés nem fog megvédeni. Csak ha megtanulod használni és felkészülsz egy lehetséges támadásra.

Egyébként csak a támadónak lesz majd segítségére és ellenfordítja.

Én nem hordok magamnál semmit. Inkább a veszélyes helyzeteket próbálom elkerülni, figyelek, hogy mikor, merre, kivel járok.

Remélem, sose kerülök ilyen helyzetbe, hogy ki derüljön, hogy meg tudom-e védeni magam.

2014. aug. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Én nő vagyok és kerültem már ilyen helyzetbe.


Diszkóból mentem hazafele, egyedül, aztán arra lettem figyelmes, hogy követnek.

Majd direkt lelassítottam és megnéztem a telefonomat.


Az illető már ott termett mögöttem és kérdezte:"Nám ákársz dugni?"

Mondom nem, és elkezdett erőszakosan viselkedni.


Igazából jártam küzdősportra, több félére is, most hasznát vettem, de ami miatt kiterült, azaz volt, hogy jó erősen belerúgtam a hímszervébe.Reménykedjünk, hogy nem tud több magához hasonlót csinálni.

2014. aug. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer kerültem ilyen helyzetbe. Sajnos en ütöttem először de nem elég nagyot pedig előtte ifi válogatott dobó atléta voltam akkoriban. Utána a tag egy törött üveget vágott a fejemhez ami után a mentő vitt el.


Azt javaslom, hogy inkabb fuss. A tag aki leütött, 9 évet ült előtte a sitten. Aznap szabadult. Hidd el jobban tudja hogy miképpen használja a késedet miután elvette tőled ha egy ilyen eléd kerül, mint te.

2014. aug. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Ha nagyon rossz helyre megyek akkor szokott lenni nálam egy gáz vagy paprika spray. Az bőven elég. A legnagyobb izomkoma sem fog tudni nekem támadni úgy, hogy nem látja, hogy hol vagyok és, hogy összefolyik a képe.

A kés nem jó. Aki nem tudja használni annak csak hamis biztonsági érzetet ad. Ahhoz, hogy tudj vele valamit kezdeni, közel kell kerülnöd a támadóhoz, ami már alapból is veszélyes. Ha sikerül is megsebesíteni azt a valakit, az csak jobban felbosszanthatja és még nagyobb erőbedobással fog támadni.

2014. aug. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%
A tegnapesti szélben megnézném, hogyan használtad volna a sprayt...
2014. aug. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Utolsó, ugye tudod, hogy az általános paprika spray-ekből nem úgy jön az anyag, mint egy parfümből. Nem permetként, szétporlasztva, hanem egy összpontosított sugárként jön. Ezzel jó 2 méter távolságban még viszonylag erős szél mellett is könnyen eltalálhatod valaki arcát.
2014. aug. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!