Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakit füvezésen kapnak,...

Ha valakit füvezésen kapnak, de ő nem is tudott róla, hogy füves cigit szívott, milyen büntetést kaphat?

Figyelt kérdés
Például ha valakit megkínálnak de nem mondják meg neki hogy füves cigi. És aztán rendőrség pl igazoltatja, vagy egyszerűen elkapják füvezésért. Úgy tudom a vérből kimutatható a fű. Szóval ekkor mi a következmény, hogy bizonyítható be, hogy ő nem tudott róla, hogy füves cigit szív. Vagy szórakozó helyeken drogot keverhetnek italba is, amiről szintén nem tud majd az áldozat.

2014. aug. 29. 17:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Ugyanolyat mintha tudta volna.
2014. aug. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, de senki nem fogja bevenni, hogy az illető elszívott egy cigit de nem tudta, hogy füves cigit szív. Eleve annak van egy jellegzetes szaga amiből már tudni lehet, hogy nem malborót szív az illető.

Szóval a "nem tudtam" nem mentesít fel senkit a büntetés alól.

2014. aug. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen büntetést nem kap. El kell mennie elvonóra és ennyi. Nem fognak lecsukni.
2014. aug. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nem találnak nálad füvet csak a haverodnál akkor tanuként nem vagy köteles vizeletmintét/vérmintát adni, ezt ne felejtsd el, vannak jogaid.

Ha eléggé debilül nézel ki a fűtől, mond azt hogy részeg vagy kissé, és nem árt pár kortyot inni se hogyha szondával akarnák megnézni hogy tényleg így van-e :D

2014. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Élvonóra csak az mehet aki függő. Egyébként azért is hoztam az "italbakeverős" példát is, mert sejtettem, hogy talán mégsem történhet olyan, hogy valaki olyan füves cigit szív, amiről nem tudja hogy füves. De ilyen italba kevert drogok viszont előfordulhatnak, szóval most komolyan ilyenkor hogyan ítélhetik el a drogfogyasztót, ha ő maga az áldozat?
2014. aug. 29. 18:26
 6/11 A kérdező kommentje:
ja #3 köszi, azt nem tudtam, hogy ha nem közvetlen kapnak el, és nem találnak nálam cuccot akkor nem kötelező a vizeletminta, értem.
2014. aug. 29. 18:29
 7/11 A kérdező kommentje:
#4* bocs
2014. aug. 29. 18:30
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem elvonó, hanem terelés vagy mi. A lényeg ugyanaz. Nem történik semmi, ha nem kereskedelmi mennyiséget találnak nálad.
2014. aug. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy kimutatják a véréből a kábítószert, az nem bűncselekmény. A kereskedelem vagy birtoklás a büntetendő.
2014. aug. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Italba meg olyat kevernek amitől kidőlsz, hogy azt csináljanak valamit amit akarnak. GHB-t szerintem senki nem veszbe önszántaból.
2014. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!