Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tegyek, hogy az engem...

Mit tegyek, hogy az engem jogosan illető pénzemhez hozzá jussak?

Figyelt kérdés
Átvágtak a Vaterán 4-5 éve (előre utaláskor) egy telefon vásárlásakor. Az eladónak nem állt rendelkezésére a kínált telefon, de a pénzt azért beszedte... (ha jól tudom 10-15 embert is megkárosított így). Feljelentés megtörtént, bírósági tárgyalás is lezajlott, mely szerint az eladót bűnösnek nyilvánították. Én azóta nem láttam a pénzből semmit. Behajtó cégeket is felkerestem ez ügyben, de ilyen kis összegű tartozásokkal (40 ezer Ft körüli összegről van szó)nem foglalkoznak. Nagy vonalakban ennyi. Van még útja-módja, hogy lezárásra kerüljön ez az ügy?
2014. szept. 2. 12:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem évült el már?
2014. szept. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon sajnálatos, hogy ezek a pondrók ezek után röhögnek a markukba. Valószínűleg nem fogod megkapni a pénzed soha. Talán ha az összes károsult egyszerre menne a behajtó céghez. 15x40 ezer azért már 600 ezer Ft. Próbáld őket felkeresni.


Személyes véleményem szerint ha mondjuk egy tyúk ellopásáért kötél általi halál járna, mint Könyves Kálmán idején, akkor lehet, hogy az első 30 ezer pondró igen rosszul járna de a többi meghúzná magát.

2014. szept. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%

" Személyes véleményem szerint ha mondjuk egy tyúk ellopásáért kötél általi halál járna, mint Könyves Kálmán idején, akkor lehet, hogy az első 30 ezer pondró igen rosszul járna de a többi meghúzná magát."



Gondolom csak viccből írtad, mert ez nagy hülyeség lenne, és amúgy sose volt ilyen. Nem érvényesülne az arányosság ugyanis.

2014. szept. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A behajtó cégek 10 forintért is próbálnak bszogatni... Legalábbis ha valami nagyobb cégnek tartozol :-)
2014. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha az eljárás során nem kérted, hogy a bírósági perben hozzanak határozatot a kártérítési igényedről is, akkor azt neked külön polgári perben kellett volna érvényesítened.

Öt éven belül kell elindítani a kártérítési eljárást, mert 5 év után jogvesztetté válik.

2014. szept. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Fizetési meghagyást kérsz a kötelezett ellen, közjegyző előtt (formanyomtatványt kell kitöltened). Amennyiben a kötelezett nem mond ellent, úgy kézbesítéstől számított 15. napon jogerőre emelkedik, így kérheted közjegyző előtt a végrehajtást. Ha ellentmond, akkor a fizetési meghagyás perré alakul, és 15 napod van keresetet benyújtani az illetékes bíróságnál. Amennyiben a bíróság marasztalja az alperest, úgy a marasztaló határozat jogerőre emelkedését követően az eljáró bíróságnál kérheted a végrehajtást.
2014. szept. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyébként az előző hülyeséget beszél, az elévülés nem egyenlő a jogvesztéssel, az elévülés azt jelenti, hogy bírósági úton már nem érvényesítheted a követelésedet, de a bíróság ebben az esetben nem vizsgálhatja hivatalból a követelés elévülését, a kötelezettnek kell benyújtania elévülési kifogást.


A különbség az elévülés és a jogvesztés között az, hogyha egy elévült követelést teljesít a kötelezett a részedre, úgy azt ő már nem követelheti vissza, míg jogvesztés esetén már visszakövetelheti tőled jogalap nélküli gazdagodás jogcímén.

2014. szept. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem ez a különbség a jogveszés és az elévülés között.
2014. szept. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor mi?
2014. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!