Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bukósisak, biztonsági öv és...

A bukósisak, biztonsági öv és hasonló dolgokért ha büntetnek, akkor azt mi alapján teszik?

Figyelt kérdés

Ne értsetek félre, bekötöm, mert nem vagyok hülye stb.


De tulajdonképpen ezek a dolgok senkit nem veszélyeztetnek, ez csak engem veszélyeztet. Miért büntetnek, mi alapján, ha én pl. úgy döntök, hogy vállalom, ha baleset van, akkor szétloccsan a fejem az úton?


Azt megértem, mikor a szabályozgatások azért vannak, mert másoknak ne ártsál, ha hülye vagy, meg mások jogai stb. Na de nekem miért nincs jogom arra, hogy szétloccsanjon a fejem, vagy kirepüljek a szélvédőn?


Valaki elmagyarázná, hogy ezt mi alapján teszik/tehetik meg? Mikor minden a szabadságról szól, meg mindenre joga van az embernek, de ilyenekben meg leszabályoznak, amik mást tulajdonképpen nem érintenek, de durva összegeket kell fizetni, ha még is (úgy) csinálod.


2014. szept. 2. 23:44
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Mert köt az EU-s átlag / minimum, a halálos baleseti statisztika miatt!

Nem a rongyos életünk miatt van!

2014. szept. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ezt valahol gondoltam én is, de nyilván nem foghatják meg annak alapján a kérdést, hogy ebben az esetben a statisztika felül írja az önrendelkezést. Valami alapelvet csak kellett találni.
2014. szept. 2. 23:57
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Az eutanázia is tiltott sok helyen. Az öngyilkosokat is szokták győzködni. Valószínűleg az élethez való jog és a szabadság egyensúlyát keressük.


Másik ok lehet, hogy ha becsatolod magad akkor az Állam egy 200 forintos ragtapasszal megússza az ellátásod. Viszont a mentők, tűzoltók, rendőrök kivonulása több százezer, a kórházi ellátásod milliókra rúghat, aztán még évekig kell rokkantsegélyt, full ellátást biztosítani (+ az elvesztett adóid). Gyakorlatilag a hülyeséged miatt sokmilliós kárt okoznál az államnak.


Ha aláírnád, hogy a kicsatolt övvel lemondasz az összes orvosi ellátásról és egyben befizeted az átlagéletkorig fennmaradó adódat, akkor simán értelmes lenne az alku.

2014. szept. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy fiatal halála megmenthet 3-4 másik életet!

Ez durva!

De igaz!

Amennyit egy magyar mentős keres 80?

Nem csodálnám, ha lenne egy szervezett lobbi, aminek a céliránya nem más: NE TEGYEN MEG MINDENT! egy fiatal újraélesztéséért!

2014. szept. 3. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%
Valahonnan pénzt kell begyűjteni.
2014. szept. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem sok köze van az EU-s átlaghoz, mert előtte EU előtt is kötelező volt a bukósisak, és a biztonsági öv használata.

Röviden szerintem annyi, hogy a hülyéket is megvédje önmaguktól.

2014. szept. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan nem mérik fel jól a kockázatokat, azt hiszik simán megkapaszkodnak meg hasonlók.

A kezelést is állnia kell a TB-nek, így nem csak magának okoz kárt.

"Gyilkossá" tehet olyan embereket, akik csak véletlenül koccantak veled. Ez komoly lelki teher, sokan mennek tönkre miatta.

Kocsiban az utastársaidra is veszélyes vagy, mivel nekik csapódhatsz.

2014. szept. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

""Gyilkossá" tehet olyan embereket, akik csak véletlenül koccantak veled. Ez komoly lelki teher, sokan mennek tönkre miatta. "


Na ebből a szögből még teljesen elfogadható!

2014. szept. 4. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!